I Zimowy trening nordic walking z GR3

Pomimo niezbyt zachęcającej aury pierwszy trening nordic walking prowadzony w ramach cyklu "Zimowe Szlaki AZS" przyciągnął ponad 50 osób!

Wykwalifikowana kadra Grupy Rowerowej 3miasto podjęła współpracę ze Stena Line w organizacji otwartych treningów przygotowawczych do imprezy pt. "Zimowe Szlaki Szwecji". W ramach zajęć przygotowawczych, co dwa tygodnie na terenie Trójmiasta prowadzone są darmowe ćwiczenia z nordic walking. Z uwagi na poprawę zimowych warunków, od następnego spotkania odbędzie się także trening z narciarstwa biegowego, który poprowadzą trenerzy Akademickiego Związku Sportowego."Zimowe Szlaki AZS", to cykl otwartych treningów nordic walking oraz narciarstwa biegowego, którego celem jest propagowanie aktywnego wypoczynku na powietrzu także i zimą. Każda impreza prowadzona będzie przez wykwalifikowanych trenerów, którzy nauczą Was prawidłowych postaw, a także ruchów umożliwiających wykonywanie wybranych dyscyplin zarówno w formie rekreacyjnej, jak i sportowej. Zajęcia odbywać się będą na terenie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, za każdym razem w innym miejscu, co przy okazji pozwoli poznać ciekawe zakątki pod kątem turystyki i rekreacji. Czas trwania każdego z treningów to około 2 godz.

Nie samymi wycieczkami rowerowymi grupa żyje...

Pierwszy otwarty trening nordic walking poprowadzony przez kadrę Grupy Rowerowej 3miasto już za nami. Jak podkreśla jej lider - Krzysztof Kochanowicz, nie samymi wycieczkami rowerowymi grupa żyje. Od kilku lat, gdy w ścisłej czołówce pojawili się miłośnicy wędrówek, grupa otworzyła się na inne dyscypliny sportu i rekreacji, które są ciekawym uzupełnieniem dla pedałowania. Idąc za ciosem w ciągu całego roku kalendarzowego grupa zainicjowała wiele różnych form aktywnego wypoczynku m.in. wędrówki, zarówno dla piechurów jak również miłośników chodu z kijkami i to nie tylko w weekendy, ale i również w środku tygodnia - pod hasłem "żwawe marsze po pracy".

Zajrzyj i dowiedz się, gdzie w najbliższym czasie wybiera się Grupa Rowerowa 3miastoGALERIA ZDJĘĆ; fot. GR3miasto

Nordic walking jest dla każdego i o każdej porze roku....

Nordic Walking jest bardzo ciekawą formą aktywności fizycznej. W ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność i powoduje korzystne zmiany w organizmie. Wyjątkowość marszu z kijami wyraża się w formie jego nauczania, bowiem bazuje na naturalnej formie ruchu, jak również w różnorodności ćwiczeń, ekonomiczności pracy i bezpieczeństwie. Wszystkie te czynniki powodują, że marsz z kijami może być nie tylko interesującą formą rekreacji i turystyki, ale także rehabilitacji, co więcej może stać się formułą sportowej rywalizacji na zawodach, podkreśla prof. nadzw. dr hab. Pani Katarzyna Prusik z  Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, członek Polskiego Stowarzyszenia Sportu Powszechnego, która w 2009 roku zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Nordic Walking na dystansie 20 km. Pani Katarzyna gościnnie poprowadzi ostatni cykl treningu nordic walking, tzw. master class, który odbędzie się w sobotę, 8 lutego.

Otwarte treningi nordic walking...

Pierwszy otwarty trening nordic walking prowadzony przez Grupę Rowerową 3miasto w ramach cyklu "Zimowe Szlaki AZS" odbył się w Oliwie. Zajęcia rozpoczęły się solidną rozgrzewką, której celem było przygotowanie organizmu do zwiększonej aktywności fizycznej. Rozgrzewka wzmaga przepływ krwi przez mięśnie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Następnie przez kolejne półtorej godziny prowadzący utrwalali chód z kijkami na ścieżkach i szlakach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zapoznając jednocześnie uczestników treningu z ciekawymi zakątkami trójmiejskiego lasu. Podczas wędrówki, uczestnicy mogli liczyć na fachową pomoc trenerów, którzy z chęcią korygowali robione przez uczestników błędy. Trening zakończył się spokojnymi ćwiczeniami oddechowymi i tzw. stretchingiem. W tej fazie następuje wyciszenie organizmu fizyczne i psychiczne, obniża się temperatura ciała i przepływ krwi w mięśniach. Część końcowa ma za zadanie zapobiec gwałtownemu spadkowi ciśnienia jaki mógłby nastąpić w trakcie nagłego przerwania ćwiczeń.

Statystyki wędrówki z kijami:

- Całkowity dystans: 6,2 km
- Czas wędrówki (głównej części treningu): 1h10min
- Średnia prędkość: 5,25 km/h
- Przewyższenia: 93,73 m

Ślad GPS wędrówki

Organizator główny:
-Stena Line

Organizatorzy otwartych treningów:
- Akademicki Związek Sportowy
- Grupa Rowerowa 3miasto


Kolejne otwarte treningi Nordic Walking oraz Narciarstwa Biegowego przed nami!

Opinie (31) 2 zablokowane

 • W prawdzie z racji młodego wieku nie uprawiam chodzenia z kijkami

  i wolę biegać, jeździć na rowerze itp aktywności, to przyznać muszę, że chodzenie w towarzystwie jest dobrym sposobem na aktywność w ciągu dnia :)

  Oby więcej takich

  • 14 12

 • !

  Panie Krzysztofie, jest Pan rewelacyjny. Gdyby było więcej takich zapaleńców, budzących nawet tych najbardziej śpiących, to Polacy byliby i zdrowsi, i szczęśliwsi. I mniej by marudzili. Inicjatywa jest bardzo potrzebna. Czy jazdę na rolkach też macie w planach, np. na wiosnę? Tak większą grupą. Kibicujemy Panu i pozdrawiamy!

  • 17 10

 • Brawo!

  Bardzo bym chciała skorzystać!

  • 10 8

 • Bieganie, to najlepszy sport...

  ...gorzej jak ktoś nie lubi biegać. Próbowałem wielokrotnie i na krótszych dystansach i na dłuższych, po plaży, po lesie, a nawet na bieżni w siłowni. Próbowałem samemu, a nawet w tajemnicy przed żoną z najlepszą koleżanką, niestety temat ten zupełnie mi nie leży. Dlatego zdecydowanie wolę dłuższe wędrówki, nieraz z kijkami, które są dobrą podporą w szczególności na męczących podejściach, bądź też rolki, rower.

  • 7 8

 • Zła motywacja !

  Nie "Bardzo bym chciała skorzystać"
  Tylko "z pewnością skorzystam", gdyż następny trening już w najbliższą sobotę !
  Serdecznie zapraszam

  • 6 7

 • Te całe Nordic walking

  To jedno wielkie nieporozumienie,ale gość który to wymyślił zbił na kijach i rzeszy frajerów grubą kasę.

  • 5 25

 • Dziękuję za miłe, a przede wszystkim mobilizujące do dalszych aktywności słowa !

  Grupa Rowerowa 3miasto, aktywuje się na wiele sposobów. W nazwie mamy rower i to jest nasz główny temat podejmowany przez cały rok kalendarzowy, jednak inne dyscypliny też wchodzą w grę. Przez cały rok dla uzupełnienia sprawności fizycznej wędrujemy zarówno z kijami jak i bez. Raz w tygodniu chodzimy na ściankę wspinaczkową. Teraz zimą, po pracy wypadamy nieraz na łyżwy bądź narty. Wiosną z pewnością wrócimy do także jazdy na rolkach. A co jakiś czas skorzystamy także z innych propozycji zaprzyjaźnionych nam klubów by np: popływać kajakiem. W grupie mamy wiele kreatywnych osób, z którymi nie ma czasu na nudę !

  • 5 7

 • Tak mógłbyś powiedzieć o każdej czynności, rekreacji czy sporcie.

  Picie piwa przed telewizorem, to także jedno wielkie nieporozumienie.
  Jak można oglądać mecz w telewizorze, jak można pić piwo z puszki, i to jeszcze w domu. To potrójna profanacja ;)

  • 9 8

 • Super sprawa!

  Organizacja pierwsza klasa, duża i wesoła grupa, z którą przyjemnie się zmęczyć :) Na pewno wybiorę się na następne treningi!

  • 13 8

 • Smiesza mnie te ludziki

  truchtające po śniegu i wymachujące jakimiś pałąkami na mrozie. Ciepła kanapa, piwko, telewizor to jest relaks a nie jakieś tam odpychanie się gałęziami z czerwonymi nosami. Get a grip!!

  • 7 25

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Biegowe GP Dzielnic Gdańska - etap 3
Biegowe GP Dzielnic Gdańska - etap 3
festyn, zajęcia rekreacyjne
wrz 19
niedziela, g. 8:00
Gdańsk
Bieg Drogą Dobra
Bieg Drogą Dobra
imprezy i akcje charytatywne, bieg
wrz 19
niedziela, g. 8:00 - 13:30
Bąkowo
#73 Samodzielny Harpuś Wrzeszcz Podleśna Polana
#73 Samodzielny Harpuś Wrzeszcz...
impreza na orientację, trening
wrz 19-26
g. 11:00
Gdańsk

Forum