• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

TOP 5 pomysłów na aktywną jesień w Trójmieście

mip.
28 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Pływanie, squash, a może bieganie? Jesienią każdy znajdzie aktywność dla siebie. Pływanie, squash, a może bieganie? Jesienią każdy znajdzie aktywność dla siebie.

Kalendarz i pogoda za oknem wskazują, że rozpoczęła się już jesień. To pora roku, którą także można spędzić aktywnie. Przedstawiamy TOP 5 pomysłów na jesienne aktywności w Trójmieście.Jak wygląda twoja aktywność fizyczna jesienią?

Jesień to okres, w którym łatwo o spadek formy zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. Na poprawę samopoczucia najlepsza jest aktywność. W mieście mamy duży wachlarz możliwości, jak spędzić swój wolny czas z korzyścią dla własnego zdrowia. Oto kilka naszych propozycji.

Aplikacje, które ułatwią treningSquashSquash to odmiana tenisa, w której zadaniem gracza jest odbicie piłki od ściany w taki sposób, by utrudnić jej zagranie przeciwnikowi. To idealna dyscyplina do gry przez cały rok, bowiem gra się w nią w zamkniętym pomieszczaniu, a to oznacza, że warunki atmosferyczne nie pokrzyżują nam planów. Godzina gry w squasha to aż 800 spalonych kalorii. Uważany jest on za jedną z najzdrowszych aktywności na świecie. Podczas gry angażowane są mięśnie całego ciała, jednak najbardziej wzmacniane są plecy i brzuch.

Jako ciekawostkę dodać można, że squasha wymyślili brytyjscy więźniowie, a obecnie uchodzi za sport dżentelmenów.

Sprawdź, gdzie w Trójmieście zagrasz w squasha i ile to kosztuje?Poznaj zasady gry w squasha. Materiał archiwalny


PływanieBaseny i pływalnie w TrójmieścieKolejny sposób na aktywne spędzenie czasu, kiedy pogoda nie jest straszna. W Trójmieście mamy do wyboru wiele miejskich pływalni, w których można oddać się tej wodnej dyscyplinie sportu. Pływanie pozytywnie oddziałuje na kręgosłup, poprawia krążenie i redukuje stres. Dla osób, które nie przepadają za samotnym pływaniem, możliwe jest skorzystanie z zajęć aqua aerobiku lub aqua cyclingu. Taka aktywność doskonale wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawia wydajność serca i płuc.

Warto jednak pamiętać o dokładnym wytarciu ciała ręcznikiem, wysuszeniu włosów i "ochłonięciu" przed wyjściem z budynku na zewnątrz, by nie narazić się na przeziębienie.

Zobacz, jak wygląda zabawa w Aquaparku. Materiał archiwalnyRowerWarto wykorzystać dobrą pogodę na dojazdy do pracy rowerem. Umożliwi to nie tylko dotlenienie, ale także poprawę kondycji oraz wzmocnienie niemal wszystkich partii mięśni. Ponadto rower, jako środek transportu, stanowi dobrą alternatywę dla zakorkowanych ulic. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na taką zamianę, dobrym pomysłem będą wieczorne przejażdżki po drogach dla rowerów, których w Trójmieście nie brakuje.

Sklepy i serwisy rowerowe w TrójmieścieFitnessTrójmiasto daje ogromne możliwości pod względem wyboru siłowni i klubów fitness, a te pomogą przełamać jesienną chandrę. Po wykupieniu miesięcznego karnetu oprócz samodzielnych ćwiczeń możliwe jest uczęszczanie choćby na: aerobik, pilates, ćwiczenia siłowe, wydolnościowe czy zajęcia taneczne. Oferta jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto wiele miejsc oferuje bezpłatną pierwszą wizytę.

Siłownie w TrójmieścieAlternatywą pozostają także ćwiczenia w domowym zaciszu. Wystarczy mata i kilka prostych przyrządów, jak hantle czy gumy oporowe.

Zobacz, jak mogą wyglądać zajęcia fitness. Materiał archiwalny


BieganieTo jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych, uprawiana przez miliony osób na całym świecie. Dopóki pogoda sprzyja, warto rozważyć codzienny jogging na świeżym powietrzu, który pozwoli dotlenić cały organizm, co wpłynie korzystnie także na pracę mózgu. Bieganie to świetny trening aerobowy, czyli zwiększający wymianę tlenową w organizmie, a to prowadzi do poprawy kondycji skóry, układu krążenia, serca, a także wymodelowania sylwetki.

Sprawdź trasy do biegania w Trójmieście

mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Netwalking - Networking w lesie

spotkanie, spacer

Zajęcia taneczne dla każdego

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Dojrzały Smak Przygody

spacer

Forum

Najczęściej czytane