wiadomości

stat

Jeszcze dużo jesiennego biegania. Sprawdź, gdzie startować, ile to kosztuje?

W tym roku ulicami Trójmiasta przebiegnie jeszcze jeden półmaraton. Odbędzie się on w Gdańsku.
W tym roku ulicami Trójmiasta przebiegnie jeszcze jeden półmaraton. Odbędzie się on w Gdańsku. fot. maratomania.pl/labosport.pl/polmaratongdansk.pl

Przed nami ostatnie trzy miesiące 2018 roku. Kalendarz imprez biegowych wciąż jest wypełniony po brzegi. Poniżej przedstawiamy ściągę, gdzie jeszcze można wystartować i ile to kosztuje. Można także planować już kolejny sezon, bo na przykład ruszyły zapisy do marcowego półmaratonu w Gdyni.W sobotę 13 października sopocki MOSiR zaprasza do wspólnego biegania w imprezie pod hasłem Sopocka Jesień, która kończy zmagania Sopockich 4 Pór Roku 2018. Bieg ma za zadanie upamiętnić 117 rocznicę nadania praw miejskich dla Sopotu. Uczestnicy będą obiegać miasto i pokonają 21 km. Start i meta będą zlokalizowane na hipodromie. Zapisy elektroniczne kosztują 10 i 20 zł.

Tego samego dnia odbędzie się II Bieg Papieski. Jan Paweł II - Promieniowanie Ojcostwa. Start będzie zlokalizowany w pobliżu ołtarza papieskiego. 5-kilometrowa trasa będzie prowadzić przez lasy matemblewskie. Do startu trzeba zarejestrować się internetowo, a udział kosztuje 10 zł.

Natomiast na 14 października zaplanowano szóstą odsłonę Pucharu Gdyni na Karwinach, przy ZSP nr 2. Impreza jest skierowana do dzieci i młodzieży i podzielona na wiele kategorii wiekowych. Udział jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać poprzez specjalny formularz internetowy. Siódmy i ostatni etap odbędzie się na Dąbrowie 17 listopada. Także już można się do niego zapisać. Udział w obu imprezach jest bezpłatny.

W sobotę 20 października, w samo południe, po raz dziesiąty na brzeźnieńskiej plaży wystartuje Gdańsk biega 2018. Aby pobiec należy wypełnić elektroniczny formularz. Rejestracja jest bezpłatna. Przed pokonaniem dystansu 3,3 lub 6 km odbędzie się rozgrzewka w rytmie zumby.

Tak wyglądał zeszłoroczny Gdańsk Biega.Na 28 października zaplanowany jest AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Start odbędzie się przed centrum wystawienniczo-kongresowym na ulicy Żaglowej. Trasa jest atestowana przez PZLA. Jej płaski profil powoduje, że uczestnicy mogą szybko ją pokonać. Wpisowe wynosi do 19 października 99 zł, a później 129 zł, ale już bez koszulki startowej w pakiecie. Tutaj można zapisać się do biegu. Dzień wcześniej odbędą się biegi młodzieżowe oraz bieg na 10 km, a w niedzielę także bieg na 5 km.

Półmaraton Gdańsk z 2017 roku.Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada to start wieńczący zmagania w cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Podczas niego uczestnicy dzięki białym i czerwonym koszulkom tworzą największą w północnej Polsce żywą flagę. Zapisy odbywają się poprzez profil zawodnika na stronie internetowej zawodów. Zapisy kosztują 30 zł.

Zobacz Bieg Niepodległości 2017.Sześć dni później, 17 listopada odbędzie się GCH Manhattan. To druga edycja imprezy, w której do pokonania będą dwa kilometry, dwie pętle oraz kilkanaście pięter. Zapisy prowadzone są internetowo, a opłata wpisowa w wysokości 20 zł w całości zasili konto charytatywnej akcji Pomorze Biega i Pomaga.

W tym roku, oprócz wrześniowej rywalizacji w Górach Stołowych, na amatorów trailowych biegów czekają kolejne zawody pod szyldem Garmin Ultra Race. 8 grudnia biegacze spotkają się na starcie pierwszej, mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto, której start i meta będą znajdować się przy ul. Kościerskiej w Gdańsku. Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: ok. 80 km i ok. 50 km, poprowadzonych przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz ok. 25 km i ok. 10 km w Lasach Oliwskich. Wpisowe wynosi obecnie kolejno na wymienionych dystansach: 190, 160, 130 i 100 zł. Natomiast w zawodach Garmin Ultra Kids Trójmiasto obowiązują obecnie opłaty w wysokości 20 zł.

Przypominamy także, że w każdą sobotę, o godz. 9 biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Można już także planować kalendarz na kolejny rok. Ruszyły na przykład zapisy do Onico Półmaraton Gdynia. Impreza odbędzie się 17 marca. Ma być próbą generalną przed mistrzostwami świata, które w tym samym miejscu odbędą się w 2020 roku. Zapisy prowadzone są na slotmarket.pl Do końca października opłata wynosi 79 zł.

Opinie (64) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl