• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Karnet czy bilet? Kto ma pierwszeństwo przy korzystaniu z pływalni?

Jacek Główczyński
21 lutego 2024, godz. 12:00 
Opinie (43)
Jeśli chcesz mieć gwarancję miejsca na pływalni, dokładnie sprawdź, jaki abonament musisz w tym celu nabyć. Jeśli chcesz mieć gwarancję miejsca na pływalni, dokładnie sprawdź, jaki abonament musisz w tym celu nabyć.

Mimo zakupionego wcześniej karnetu nie udało ci się wejść na trójmiejską pływalnię? A może to bilet jednorazowy jest ważniejszy i daje zawsze pierwszeństwo przed tymi, którzy posiadają stały abonament? Czy przewagę da nam jednak firmowa karta sportowa? Sprawdziliśmy, jak te sprawy są uregulowane w miejskich obiektach. Wniosek - pytaj dokładnie, co kupujesz, a przede wszystkim, czy gwarantuje ci to, na czym najbardziej ci zależy, gdyż zasady bywają różne.Co powinno dawać pierwszeństwo w korzystaniu z obiektów sportowych?

Bilet, karnet oraz karta sportowa udostępniana przez firmę pracownikowi to główne przepustki do korzystania z obiektów sportowych nie tylko w Trójmieście. Co jednak jest ważniejsze, gdy pojemność jest ograniczona, a chętnych do skorzystania z aktywności fizycznej więcej niż miejsc? Co wówczas przeważy szalę na naszą korzyść?

Sprawdziliśmy, jak te sprawy zostały uregulowane na miejskich pływalniach. Okazuje się, że jak w popularnej grze "papier, kamień, nożyczki" nie zawsze będziemy mieli pierwszeństwo, dysponując tylko jednym atrybutem, szczególnie gdy chcemy skorzystać z obiektów wówczas, kiedy przyjdzie nam na to ochota.

Tak było w ferie zimowe: Tak było w ferie zimowe: "Pływalnie pękają w szwach. Doskonała frekwencja na miejskich i hotelowych basenach"

Gdyńskie Centrum Sportu nie prowadzi żadnej miejskiej pływalni. Zatem wybraliśmy się do MOSiR Sopot oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu, który pod opieką ma aż cztery obiekty.

W pływalni przy ul. Haffnera w Sopocie jest limit osób, które jednocześnie mogą korzystać z jednego toru. Decyduje zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

- Posiadacz karnetu i posiadacz pojedynczego biletu po prostu wchodzą na pływalnię. Na jednym torze może maksymalnie pływać sześć osób. Nie ma tu żadnego priorytetu - wyjaśnia Grażyna Pilarczyk, rzeczniczka prasowa MOSiR Sopot oraz koordynatorka ds. promocji i PR.


Natomiast w Gdańsku zasady w kwestii pierwszeństwa wejścia na pływalnie są bardziej skomplikowane. O tym, czy będziemy uprzywilejowani w zestawieniu z tymi, którzy zdecydują się na zakup biletu jednorazowego, zależy od tego, jaki rodzaj karnetu zakupiliśmy i kiedy z niego chcemy skorzystać.- Zakup karnetu na pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu przede wszystkim mobilizuje do regularnego korzystania z pływalni, a co za tym idzie do cyklicznej aktywności. W ofercie pływalni GOS znajdują się karnety miesięczne, kwartalne, półroczne oraz roczne. Można wybrać karnet na konkretną godzinę. Taka opcja daje gwarancję wejścia na pływalnię. Karnety można nabyć stacjonarnie w kasie wybranej pływalni lub drogą elektroniczną. Panel sprzedażowy znajduje się bezpośrednio na stronie https://plywalniegdansk.pl, a proces zakupu ogranicza się do kilku kliknięć, bez wychodzenia z domu. Poza torami pływackimi do dyspozycji klientów są m.in. wanny z hydromasażem, dysze do masażu karku i pleców, gejzery czy też sauny fińskie. Każda z tych atrakcji jest dostępna w ramach zakupionego karnetu. Dostępność uzależniona jest od danego obiektu - pełny zestaw udogodnień posiadają baseny w Osowej, Oruni oraz Stogach - informuje Grzegorz Pawelec, główny specjalista do spraw komunikacji Gdańskiego Ośrodka Sportu.
W Gdańsku gwarancje wejścia na pływalnię będzie miała tylko osoba, która nabędzie karnet na konkretny dzień tygodnia i określoną godzinę. Taką opcję daje karnet open.

Ile Gdański Ośrodek Sportu zarabia na pływalniach? Kto może prowadzić zajęcia? Ile Gdański Ośrodek Sportu zarabia na pływalniach? Kto może prowadzić zajęcia?

Obowiązuje bowiem zasada, że pierwszeństwo mają posiadacze karnetów na określoną godzinę oraz posiadacze już zakupionych biletów.

- Z wartych odnotowania opcji jest możliwość rezerwacji całego toru. To rozwiązanie jest oferowane np. klientom przygotowującym się do zawodów lub po prostu dla osób ceniących komfort swobodnego, indywidualnego treningu. Nowością w ofercie GOS jest bilet instruktorski. Umożliwia on prowadzenie indywidualnej nauki pływania w godzinach ogólnodostępnych i stosuje się do niego odrębny regulamin, a także wiąże się on z koniecznością wykupienia całego toru pływackiego. Osoby uczestniczące w zajęciach nauki i doskonalenia pływania zobowiązane są do zakupu biletów indywidualnych według obowiązującego cennika - dodaje Grzegorz Pawelec.


W obiektach honorowane są karty: FitProfit, Medicover Sport, MultiSport oraz PZU Sport. Ich posiadacze mogą korzystać z pływalni na zasadach ogólnych, czyli z możliwością wejścia w miarę dostępności odpowiedniej liczby miejsc.

Podobnie będzie, jeśli zdecydujemy się na abonament, który daje nam największą elastyczność w jego korzystaniu. Karnet na okaziciela nie jest przypisany do żadnej konkretnej osoby i nie zawiera danych osobowych. To sprawia, że może z niego korzystać jedna lub więcej osób.

Przepłynęli setki kilometrów i to w nocy na pływalniach w Gdańsku i Sopocie Przepłynęli setki kilometrów i to w nocy na pływalniach w Gdańsku i Sopocie

Klient podczas zakupu wybiera określoną liczbę wejść na pływalnię oraz czas na ich wykorzystanie, np. 24 wejścia ważne przez 6 miesięcy. Ponadto jego posiadacze mogą wybrać najdogodniejszy obiekt (Chełm Orunia, Osowa, Stogi) oraz dzień tygodnia i godzinę. Wejścia są możliwe w miarę dostępności odpowiedniej liczby miejsc na daną godzinę.

- Od poniedziałku do piątku czas pływania to 40 minut. W weekendy obowiązują wejścia typu "aquapark", co oznacza możliwość pływania przez 60 minut z opcją przedłużenia tego czasu za dopłatą dla każdej osoby, która korzysta z wejścia w ramach tego karnetu. Co istotne, każdy posiadacz Gdańskiej Karty Mieszkańca może liczyć na zniżkę w wysokości 10 proc. Ta ulga nie dotyczy jednak karnetu na okaziciela. W tym przypadku jego koszt odpowiada cenom karnetów normalnych zależnie od liczby wybranych wejść. Ponadto sama Karta Mieszkańca staje się nośnikiem zakupionej usługi, co znacznie usprawnia wejście na pływalnię - podsumowuje główny specjalista do spraw komunikacji Gdańskiego Ośrodka Sportu.


Inne wybrane pływalnie
GdańskGdynia


Sopot

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (43)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane