• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nordic walking. Prosta aktywność, a wiele korzyści dla kręgosłupa i sylwetki

mip.
3 lutego 2024, godz. 12:00 
Opinie (33)
Nordic Walking to doskonała forma aktywności dla osób w każdym wieku. Nie tylko działa zbawiennie na kręgosłup, ale i wspomaga odchudzanie. Nordic Walking to doskonała forma aktywności dla osób w każdym wieku. Nie tylko działa zbawiennie na kręgosłup, ale i wspomaga odchudzanie.

Lubisz spacerować? Kup do tego kijki nordic walking, dzięki temu nie tylko wzmocnisz kręgosłup, ale i szybciej schudniesz. W Trójmieście nie brak jest miejsc, które idealnie nadają się do tej aktywności, która może być uprawiana przez osoby w każdym wieku i kondycji.

Czego oczekujesz, decydując się na nordic walking?

Nordic walking - zbawienny wpływ na kręgosłupSpacerowanie sprawia ci przyjemność? Dodaj do tego trochę różnorodności i kup kijki nordic walking. Mitem jest, że to tylko i wyłącznie aktywność dla starszych osób. Nordic walking to bardzo wszechstronna czynność, którą można uprawiać w każdym wieku i niemalże wszędzie. Dzięki marszowi z kijkami bardzo dobrze wpłyniesz na swój kręgosłup.

Podczas marszu z kijkami całe ciało jest aktywne, co pozwala na równomierny rozkład obciążenia, nie tylko na dolne części ciała, ale również na górne partie, w tym kręgosłup. Odpowiednie wykorzystanie kijków zmniejsza obciążenie na stawy kolanowe, biodra i dolną część pleców.Ponadto obciążenie na mięśnie podczas marszu z kijkami jest większe niż w przypadku zwykłego marszu. Mięśnie brzucha, pleców, ramion i klatki piersiowej są bardziej angażowane, co prowadzi do ich wzmocnienia. Silniejsze mięśnie wspierają i stabilizują kręgosłup, co może zmniejszyć ryzyko urazów i przeciwdziałać bólom pleców.

- Mam wrodzone skrzywienie kręgosłupa, miałem częste bóle korzonków nerwowych. Kiedy zacząłem uprawiać nordic walking, natychmiast wszystko ustąpiło, jak ręką odjął. Czuję się teraz wspaniale. Dzięki tej aktywności jestem bardzo gibki i rozciągnięty - mówi nam Pan Edward, który do marszu z kijkami zachęca każdego.
Marsz z kijkami bardzo polecany jest osobom wracającym do zdrowia po różnego rodzaju kontuzjach i urazach. Minimalizuje on ryzyko upadku i umożliwia dłuższą, wygodniejszą aktywność bez przeciążenia stawów i kręgosłupa. Z tego samego względu rekomendowany jest także seniorom.

Czujesz ból i napięcie w szyi? Te proste ćwiczenia ci pomogą Czujesz ból i napięcie w szyi? Te proste ćwiczenia ci pomogą

Nordic walking - sposób na zrzucenie kilogramówMarsz z kijkami to nie tylko działanie prozdrowotne dla mięśni i kręgosłupa, ale także tkanki tłuszczowej. Nordic walking pozwala spalić więcej kalorii niż tradycyjny spacer, głównie dzięki zaangażowaniu większej liczby grup mięśniowych, w tym ramion, pleców, klatki piersiowej oraz brzucha. Podczas takiego marszu aktywnych jest aż 90 proc. mięśni!

Ponadto nordic walking pozwala na zwiększenie intensywności treningu bez konieczności przyspieszania tempa marszu. Przyspieszony puls i lepsza praca serca podczas marszu z kijkami skutkują większym zużyciem energii.

- Chodzę z kijami trzy razy w tygodniu. Już po miesiącu widać było tego efekty. Wyszczuplona uda i talia, a na wadze minus 3 kg - mówi z uśmiechem pani Danuta.
Prosty sposób na spalanie kalorii. Pozbędziesz się ich ponad tysiąc w godzinę Prosty sposób na spalanie kalorii. Pozbędziesz się ich ponad tysiąc w godzinę

To także dobry pomysł dla osób, które chcą zacząć przygodę z aktywnością fizyczną i nieco się "rozruszać". Marsz z kijkami często odbierany jest jako przyjemniejszy i mniej męczący niż inne formy ćwiczeń, co sprzyja regularności treningów. A przypomnijmy, że regularna aktywność fizyczna jest kluczem do skutecznego i trwałego odchudzania. Do tego należy oczywiście pilnować także diety.

Nordic walking - gdzie spacerować?Trójmiasto jest idealnym miejscem, by spróbować tej aktywności, gdyż najlepiej sprawdzają się trasy o nieutwardzonym podłożu, a więc plaże, lasy, dzikie ścieżki oraz pola. Wszystko to z powodu tego, że końcówka kijka będzie się mocniej wbijać w grunt, a co za tym idzie umożliwi mocniejsze odepchnięcie się i zwiększoną pracę ramion.Amatorzy tej aktywności często przyjeżdżają specjalnie do Parku ReaganaMapka, sopockich lasówMapka, na Sopockie BłoniaMapka czy do lasu na gdyńskich KarwinachMapka. Często też wybierają spacer brzegiem morza. Kijki są bardzo poręczne, często składane i można je zabrać ze sobą wszędzie. Pozostaje tylko wziąć je w dłoń i maszerować.
mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (33)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Blaster Games - Gry Nerf Gdańsk

60 zł
gry, zajęcia rekreacyjne, trening

Przez Wydmę Orzechowską z buta i wizyta w Ustce (2 opinie)

(2 opinie)
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Harpuś - Rusz z mapą po przygodę!

25 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane