• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Nocny duathlon z 21 na 22 maja. Biegiem i na rowerze po pasie startowym lotniska

Damian Konwent
3 lutego 2022, godz. 06:00 
Opinie (51)
Nocny duathlon to wydarzenie bez precedensu. Uczestnicy będą biegli i jechali na rowerze na pasie pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na zdjęciu od lewej: Jakub Ruciński, ambasador zawodów oraz Tomasz Galiński, jeden z organizatorów. Nocny duathlon to wydarzenie bez precedensu. Uczestnicy będą biegli i jechali na rowerze na pasie pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na zdjęciu od lewej: Jakub Ruciński, ambasador zawodów oraz Tomasz Galiński, jeden z organizatorów.

Nocny Duathlon w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w GdańskuMapka odbędzie się w nocy z 21 na 22 maja. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km biegiem, 15 km rowerem i 2,5 km ponownie biegiem. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie lub w sztafetach. Ceny zaczynają się od 149 zł. Internetowe zapisy wystartują w piątek, 4 lutego, o godz. 12. - To wydarzenie bez precedensu. Słyszałem o wielu biegach na lotniskach. Natomiast nigdy o duathlonie - zapewnia Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego portu lotniczego.Nocny Duathlon. Tu kupisz bilety drogą internetowąCzy lubisz brać udział w zawodach w niestandardowych lokalizacjach?

Nocny Duathlon to impreza dla biegaczy i kolarzy. Na dystansie sprinterskim będą mieli do pokonania: 5 km biegiem, 15 km rowerem i 2,5 km znów biegiem. To nie będzie zwykłe zawody, gdyż zostaną rozegrane na pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Będzie on zamknięty w czasie trwania rywalizacji.

- To wydarzenie bez precedensu. Słyszałem o wielu biegach na lotniskach. Natomiast nigdy o duathlonie, a pracuje w tej branży od ponad 30 lat. Wystawimy wszystko, co najlepsze. Będą: wozy strażackie, zestawy do odśnieżania, wielkie ciężkie oczyszczarki, samochody do badania przyczepności drogi startowej. Będą też samoloty, których oczywiście nie może zabraknąć. A wszystko po to, aby oprócz sportowego wymiaru, impreza odbyła się w przyjemnej i innej, niespodziewanej atmosferze. Podejrzewam, że niektórzy będą bili się o zwycięstwo, ale większość kręciła dookoła głową. O to nam właśnie chodzi, żeby to była dobra zabawa - zapewnia Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Skywayrun. Zobacz, jak wyglądała rywalizacja biegaczy na gdańskim lotnisku w 2019 rokuSkywayrun na gdańskim lotnisku. Przeczytaj relację z 2019 rokuJednak to nie wszystko. Rywalizacja będzie toczyła się pod odsłoną nocy, w godz. 1-3. Organizatorzy szczególną wagę przykładają do bezpieczeństwa. Wprawdzie pas startowy i droga kołowania będą podświetlone, to jednak każdy kolarz będzie musiał wyposażyć swój rower w lampkę.

- Wszystkie procedury bezpieczeństwa muszą być zachowane. Zawodnicy będą po zastrzeżonej stronie lotniska, czyli tej, która operacyjnie jest cały czas otwarta. Dodatkową atrakcją będzie ocena rowerów. Każdy uczestnik będzie kontrolowany jak pasażer, który próbuje wnieść na teren lotniska, czyli w tym przypadku rower - dodaje prezes Kloskowski.

Nocny Duathlon. Więcej o wydarzeniuDo rywalizacji będzie można przystąpić indywidualnie lub w dwuosobowych sztafetach. Zawodnicy startujący w parach podzielą start na dyscypliny. Jedna osoba pobiegnie dwukrotnie, a druga pojedzie rowerem.

Zapisy wystartują w piątek, 4 lutego, o godz. 12. Bilety uczestnictwa będzie można nabywać w trzech etapach sprzedaży. Jednak warto się spieszyć, gdyż na liście startowej przewidzianych jest 500 miejsc dla zawodników indywidualnych i 50 dla sztafet.
  • do 31 stycznia: 149 zł indywidualnie / 189 zł sztafeta
  • do 31 marca: 179 zł / 219 zł
  • do 15 maja: 199 zł / 239 zł

Warto dodać, że każdy zawodnik będzie mógł bezpłatnie skorzystać z parkingu, a także będą dla niego przygotowane specjalne promocje w sklepach na terminalu.

Partnerami wydarzenia są: Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy oraz Miasto Gdańsk.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rytuał Szeherezady

zajęcia rekreacyjne

Rolkowisko w Ergo Arenie!

zajęcia rekreacyjne

Las w Mieście

warsztaty, spacer

Forum