dak.
15 listopada 2023, godz. 19:00
Opinie (13)
  • Paulina Szymanel.

Paulina Szymanel została wicemistrzynią świata w trójboju siłowym, ustępując jedynie Ukraince Tetianie Bily. Co więcej, absolwentka Politechniki Gdańskiej pobiła 12-letni rekord w martwym ciągu z rekordowym ciężarem 175 kg. Zawody odbyły sie na Litwie.

Mistrzostwa świata w trójboju siłowym odbyły się na Litwie. Na tę dyscyplinę sportu składają się konkurencje: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwy ciąg.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: do 47 i 52 kg. Paulina Szymanel startowała w tej pierwszej i zdobyła w niej srebro. Lepsza okazała się jedynie Ukraina Tetiania Bila. Trzecia była Liu Mei-Xiang z Chin.

Poznaj historię Pauliny Szymanel. Chciała poprawić sylwetkę, została mistrzynią trójboju Poznaj historię Pauliny Szymanel. Chciała poprawić sylwetkę, została mistrzynią trójboju

Warto podkreślić, że absolwentka Politechniki Gdańskiej pobiła 12-letni rekord Europy w martwym ciągu z rekordowym ciężarem 175 kg.

- Mimo, że wyniki odbiegają od tych z kategorii u52kg, to mimo luźnych kostiumów, które na pewno miały na to wpływ, wracam z Mistrzostw Świata ze srebrem i rekordem Europy w martwym ciągu. To moje pierwsze podium na MŚ open, co mnie ogromnie cieszy! Oczywiście apetyt był na złoto, ale nie tym razem, będzie na to czas i zdrowie - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na tym Paulina nie zamierza poprzestać. Jeśli zdrowie pozwoli, to chce przystąpić do rywalizacji w mistrzostwach Europy, które odbędą się w maju. Na pewno planowany jest udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata, które jednocześnie będą eliminacjami do igrzysk sportów nieolimpijskich.