Pływalnie w Trójmieście. Frekwencja dopisuje. Które są czynne, ile zapłacisz?

Większość trójmiejskich pływalni w okresie letnim działa w trybie aquaparkowym.
Większość trójmiejskich pływalni w okresie letnim działa w trybie aquaparkowym. fot. plywalniegdansk.pl/plywalnia-orunia

Mimo aury zachęcającej do plażowania oraz reżimu sanitarnego kryte pływalnie w Trójmieście notują dobrą frekwencję. Za bilety normalne zapłacimy od 10 do 15 zł, a ulgowe od 5 do 10 zł. Drożej jest Aquaparku w Sopocie, gdzie wstęp to wydatek 32-37 zł.Pływalnie w Trójmieście. Sprawdź katalogCzy pogoda ma wpływa na to, czy latem korzystasz z pływalni?

Zobacz wyniki (200)
W tym roku nie możemy narzekać na letnią pogodę. Mogłoby wydawać się, że ze względu na słońce i wysokie temperatury spadła frekwencja w trójmiejskich pływalniach. Nic bardziej mylnego.

- Frekwencja jest spora. Zazwyczaj jest uzależniona od pogody, ale mimo słonecznych i pięknych warunków nie można mówić o pustkach. Wynika to z różnych względów. Tu rodzice z dziećmi czują się bezpieczniejsi, nie ma obawy przed sinicami i mamy pewność, że nic nikomu się nie stanie. Najczęściej wybierana pora do pływania przez zainteresowanych to popołudnia - wyjaśnia Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Sprawdź jeziora wokół Trójmiasta jako alternatywa do kąpieliWszystkie baseny w Trójmieście działają oczywiście zgodnie z reżimem sanitarnym:
  • dezynfekcja szafek, kluczyków, klamek
  • dezynfekcja rąk po wejściu na obiekt
  • ograniczenie liczby osób przebywających na obiekcie w tym samym czasie
  • zachowanie dystansu społecznego 1,5 m
  • zasłanianie ust i nosa maseczką od wejścia na obiekt do strefy szatni


- W kwestii obostrzeń i panujących warunków nic nie zmieniło się w stosunku do ostatnich miesięcy. Ani obostrzenia, ani pogoda nie odbijają się na zainteresowaniu. Nawet w okresie letnim ludzie chętnie wybierają się do pływalni. Jeśli ktoś zamierza skorzystać z podobnego rozwiązania, to proponuję wybrać się od rana, bo pod koniec dnia istnieje ryzyko, że nie wszyscy zostaną wpuszczeni - słyszymy w Pływalni Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Sprawdź wytyczne sanitarne dla pływalniZobacz, jak wyglądają zajęcia w gdańskich pływalniachW Gdańsku są obecnie otwarte trzy z czterech ogólnodostępnych pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu. Z powodu remontu, który potrwa do końca sierpnia, zamknięty jest basen na ChełmieMapka. Czynne pozostają natomiast pływalnie na: StogachMapka, OruniMapkaOsowejMapka.

Wszystkie działają w systemie aquaparkowym, codziennie w godz. 9-20. Godzina pobytu z biletem normalnym kosztuje 15 zł, a ulgowym 10 zł. Każda kolejna minuta to dopłata odpowiednio 25 i 20 gr. Czas pobytu naliczany jest od momentu przekroczenia bramek. Dla posiadaczy karty mieszkańca są dostępne zniżki.

Sprawdź szczegółowe harmonogramy trójmiejskich pływalniOtwarty dla wszystkich jest także duży basen w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki GdańskiejMapka. Można z niego korzystać w poniedziałki, środy i czwartki, w godz. 16-16:45, 17:15-18, 18:30-19:15 oraz 19:45-20:30. Koszt wstępu wynosi 12 zł.

Natomiast w Sopocie dostępna pozostaje pływania MOSiRMapka. Można z niej korzystać codziennie, w godz. 10-18. Za bilet normalny zapłacimy od 10 do 15 zł, a ulgowy - od 5 do 10 zł. Płacić można jedynie kartą.

Tak wygląda pływalnia Akademii Marynarki WojennejCzynny jest także AquaparkMapka. Otwarty jest przez cały tydzień w godz. 8-22. Cena godzinnego biletu normalnego to 37 zł, ulgowego - 32 zł. Za trzy godziny zapłacimy odpowiednio: 75 i 65 zł, a bez limitu - 99 i 89 zł. Każda minuta przedłużenia to 50 gr.

Jeszcze w lipcu otwarta była pływalnia Akademii MorskiejMapka w Gdyni, jednak przez cały sierpień będzie zamknięta.

Sprawdź harmonogram zajęć w pływalni Akademii Morskiej

Opinie wybrane


wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Harpuś z mapą na Jasień!
Harpuś z mapą na Jasień!
impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
Zabawa z Mapą - Kozacza Góra
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację
gru 5
niedziela, g. 9:30 - 14:00
Gdańsk Szkoła Montessori
GFT 2021 / Behind The Screen / The Space
GFT 2021 / Behind The Screen / The...
festiwal sztuki, kurs tańca
gru 5
niedziela, g. 19:00
Gdańsk, Klub ŻAK

Forum