wiadomości

stat

Pobiegnij z całym Gdańskiem po plaży

Gdańsk Biega to impreza, w której nie liczą się wyniki, a sam fakt uczestnictwa. Może właśnie dlatego cieszy się tak dużym powodzeniem.
Gdańsk Biega to impreza, w której nie liczą się wyniki, a sam fakt uczestnictwa. Może właśnie dlatego cieszy się tak dużym powodzeniem. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Jeszcze do poniedziałku można zapisać się do startu w imprezie Gdańsk Biega, która wystartuje 18 października. Uczestnicy biegu na plaży w Brzeźnie przemierzą 3,3 lub 6 km 18 października o godz. 12. Impreza odbywa się w formule run for fun, co oznacza, że zwycięzcą będzie każdy kto dobiegnie do mety, a wszyscy wezmą udział w losowaniu nagród.18 października spod molo w Brzeźnie już po raz siódmy miłośnicy biegania pobiegną w jednej z najbardziej rodzinnych imprez w Polsce. Gdańsk Biega to przedsięwzięcie, które promuje aktywność w każdym wieku. W poprzednich edycjach uczestnicy stawiali się jednorazowo w liczbie nawet 4500.

4,5 TYSIĄCA BIEGACZY NA GDAŃSKIEJ PLAŻY

Bieg rozgrywany jest w formule run for fun. To oznacza, że każdy z uczestników, który pokona wybrany przez siebie dystans 3,3 lub 6 km, będzie zwycięzcą. Nie obowiązuje żadna klasyfikacja, nie ma pomiaru czasu, nie ma numerów startowych.

Start o godzinie 12 na plaży przy molo w Brzeźnie. Poprzedzi go wspólna, 15-minutowa rozgrzewka. Trasa biegu poprowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Udział w biegu jest bezpłatny. Aby wystartować, należy wypełnić formularz na stronie www.gdanskbiega.com. Zapisy trwają do poniedziałku, do godz. 23:59.

ZAPISZ SIĘ DO STARTU

Organizatorzy przygotowali blisko 4000 pakietów startowych w postaci pamiątkowych koszulek. Będzie można je odebrać 17 października w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Każdy uczestnik biegu ma również szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy dokończyć pytanie konkursowe, które pojawi się po rejestracji na stronie internetowej.

W tegorocznej edycji nie zabraknie też atrakcji dla kibiców oraz spacerowiczów. W miasteczku biegowym będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę fizjoterapeuty. Amatorzy szybkiej fotografii będą mogli wykonać sobie bezpłatne zdjęcia w fotokabinie.

Imprezę jak co roku poprowadzi sprawdzony team - Krzysztof Łoniewski oraz Paweł Januszewski. Swoją obecność już potwierdził Tomasz Czubak oraz siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk.

Zobacz jak bawili się uczestnicy Gdańsk Biega w 2013 roku.

Opinie (20) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl