• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Popularni sportowcy rozruszali Trójmiasto w 2015 roku

Marcin Dajos
30 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Tak trenowali w 2015 z mieszkańcami Trójmiasta w 2015 roku: Ewa Chodakowska, Borys Mańkowski, Marcin Możdżonek i Anna Lewandowska. Tak trenowali w 2015 z mieszkańcami Trójmiasta w 2015 roku: Ewa Chodakowska, Borys Mańkowski, Marcin Możdżonek i Anna Lewandowska.

Zajęcia z Ewą Chodakowską czy Anną Lewandowską, trening obwodowy z mistrzem MMA Borysem Mańkowskim, camp siatkarski z reprezentantem Polski Marcinem Możdżonkiem - te znane osoby świata sportu i fitnessu odwiedziły w mijającym roku Trójmiasto. Przyciągnęły na swoje zajęcia setki osób i pokazały ciekawy sposób na aktywność w wolnym czasie. W 2016 roku także będzie można poćwiczyć z niektórymi z nich.CO ZAPAMIĘTAMY Z IMPREZ DLA AKTYWNYCH Z 2015 ROKU?

Co sądzisz o treningach z gwiazdami sportu i fitnessu?

W czerwcu fani fitnessu - tak tego z klubów, jak i sprzed telewizora - mogli przekonać się o fenomenie Ewy Chodakowskiej. Jej warsztaty stały się pewnego rodzaju fenomenem. Ludzie pojawiają się na nich ze sporym wyprzedzeniem, aby tylko rozłożyć matę do ćwiczeń jak najbliżej sceny, na której znajdzie się główna bohaterka. Ci, którzy wpadają na ostatnią chwilę muszą się liczyć z tym, że upchną się gdzieś w kącie.

A przecież nie jest to darmowe przedsięwzięcie. Koszt udziału w warsztatach wynosi 100 zł. To jednak nie odstraszyło około 300 osób, które pojawiły się w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. Warsztaty składały się z czterech treningów, jeden z nich prowadziła Chodakowska.

Najpopularniejsza trenerka fitness w naszym kraju ponownie odwiedzi Gdańsk w 2016 roku. Na trening zaprasza 14 maja.

DLACZEGO CHODAKOWSKA WCIĄŻ PRZYCIĄGA TŁUMY?

Tak wyglądały warsztaty w Ewą Chodakowską.Ponad 400 kobiet i kilku mężczyzn przyciągnęły tydzień później zajęcia z Anną Lewandowską w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Żona najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego stała się kolejnym fenomenem fitness. Energiczne - a dla tych, którzy nie mają na co dzień do czynienia z fitnessem - nawet wycieńczające ćwiczenia. Do tego z małą dawką karate. Tak wygląda trening z Lewandowską, czyli jedną z dwóch najpopularniejszych twarzy aktywnego fizycznie stylu życia w Polsce. Wcześniej uczestniczki warsztatów zostały rozgrzane przez zumbę.

- Ania jest bardzo pozytywną osobą. Od razu jak weszła na scenę było widać tylko jej uśmiech. W taki sposób zaraża swoją energią - stwierdziła jedna z uczestniczek.
ANNA LEWANDOWSKA - KOLEJNY FENOMEN FITNESS

Trening z Anną Lewandowską w hali AWFiS.Na gdyńskiej plaży, pomimo niesprzyjającej aury objawiającej się deszczem kolejny trening w ramach siatkarskiego campu przeprowadził Marcin Możdżonek. Razem z nim z grupami ćwiczyli koledzy z boiska, w tym libero Lotosu Trefla Gdańsk oraz reprezentacji Polski, Piotr Gacek. Oprócz niego siatkarza Cuprum Lubin wspomogli m.in.: Piotr Hain (Jastrzębski Węgiel) i Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom).

UDANY CAMP MARCINA MOŻDŻONKA W DESZCZU

- Na potrzeby gdyńskich treningów zmieniliśmy trochę formułę, gdyż wyszliśmy na piasek. Ćwiczenia były jednak ukierunkowane na siatkówkę halową. Szkoda, że przez deszcz nie mogłem przeprowadzić zajęć tak, jak w innych miastach. Na szczęście opady nie wpłynęły na zaangażowanie dzieciaków, dlatego i tak można uznać je za udane - powiedział Możdżonek.
Nie była to pierwsza i na pewno nie ostatnia wizyta środkowego reprezentacji Polski w Trójmieście. Wcześniej przeprowadzał trening w Ergo Arenie.

W minionym roku zabrakło za to campu Marcina Gortata, który wcześniej odwiedził hale w Gdańsku - przy ul. Kołobrzeskiej, Ergo Arenę, w Sopocie - Hala 100-lecia i w Gdyni - Gdynia Arena. Tym razem wybrał się do Rumi, ale w przyszłym roku może powrócić do Trójmiasta.

Może nie w przyszłym, ale w kolejnych latach kolejny camp powinien zawitać do Trójmiasta. Taką deklarację złożyła w rozmowie z nami mistrzyni olimpijska w pływaniu, Otylia Jędrzejczak. Najpierw jednak musi powstać pływalnia 50-metrowa.

MISTRZYNI OLIMPIJSKA O SZANSACH DLA GDYNI

- Już teraz chciałabym porozmawiać z panem prezydentem o możliwości przeprowadzenia w Gdyni moich programów promujących sport wśród dzieci i młodzieży: "Otylia Swim Tour" oraz "Mistrzynie w Szkołach". Nie podzielam bowiem zdania wielu osób, że dzieciom się nie chce uprawiać sportu. A Gdynia mając taki nowoczesny obiekt, może pokazać program, który pozwoli połączyć pasję z życiem zawodowym - mówi Jędrzejczak.
GDYNIA ZBUDUJE OLIMPIJSKĄ PŁYWALNIĘ DO 2019 ROKU. ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ OBIEKT, SPRAWDŹ, CO SIĘ W NIM POMIEŚCI

W grudniu ze swoim treningiem pojawił się w Trójmieście międzynarodowy mistrz mieszanych sztuk walki w wadze półśredniej federacji KSW Borys Mańkowski. Poprowadził treningi obwodowe w My Gym Osowa. Intensywność przeprowadzonego treningu dla Mańkowskiego była tylko rozgrzewką, ale nawet stałym bywalcom siłowni mogła dać porządnie w kość. Nie zraziło to jednak uczestników, wśród których pojawiły się także panie.

- Tego typu zajęcia są bardzo przydatne, szczególnie jeśli nie masz czasu ćwiczyć kilka razy w tygodniu. Widać było, że moja obecność wydzieliła dodatkowe ambicje u uczestników, spisali się świetnie - zapewniał Mańkowski.
TRENING Z MISTRZEM KSW

Borys Mańkowski przeprowadził trening w Gdańsku.

Wydarzenia

Opinie (5)

 • Ludzie wielkiego formatu!

  • 3 9

 • jak w ogóle można płacić taką kasę za chwilę wygibasów w ścisku i pewnie w smrodzie?
  300 tępych dzid. :) to samo możecie ćwiczyć same w domu, no ale wtedy nie będzie co na fejsbuka wrzucić. :)
  polecam bieganie, za darmo i na świeżym powietrzu.

  • 9 5

 • Fajne zestawienie (1)

  Mańkowski, Możdżonek i ... Lewandowska. To tak jakby w jednym szeregu postawić Mercedesa, BMW `i VW Garbusa tylko dlatego że pochodzi od Porsche.
  Tak, tak wiem. Ona jest miszczem w karate czy innym balecie.

  • 10 2

  • Ja z kolei pierwzzy raz w życiu słyszę o Mańkowskim...

   • 0 1

 • A Chodakowska i Lewandowska nie maja talii. Takie męskie figury. blleeeee

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

65 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Marzec Sopocianek (1 opinia)

(1 opinia)
projekcje filmowe, spotkanie, warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Warsztaty tańca jazzowego - aka jazz workshops 2024

199 - 210 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane