• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Tak spędzisz aktywnie weekend w Trójmieście

mad
8 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Bieg Westerplatte to w weekend jedna z głównych, trójmiejskich imprez dla aktywnych. Bieg Westerplatte to w weekend jedna z głównych, trójmiejskich imprez dla aktywnych.

Choć zbliża się jesień, to oferta dla aktywnych w Trójmieście jest wciąż bardzo bogata. Ekstremalne biegi zawitają do Sopotu, w Ergo Arenie odbędzie się zakończenie lata z rolkami, po Motławie będą pływać smocze łodzie, a biegacze pokonają trasę z Westerplatte pod Europejskie Centrum Solidarności. To tylko niektóre z imprez zaplanowanych na sobotę i niedzielę.

Święto fanów biegów ekstremalnych czeka w weekend w Sopocie. W sobotę odbędą się cztery odsłony Runmageddonu: classic, Intro, kids oraz nocny rekrut, do tego w niedzielę dojdą: kids i dzienny rekrut. Na wszystkie biegi można się jeszcze zapisać. Koszt startu wynosi od 129 do 249 zł. Impreza odbędzie się na terenach sopockiego hipodromu i przy Ergo Arenie. W sobotę zmagania rozpoczną się o godz. 7:45, natomiast w niedzielę, o godz. 8:25.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WEEKENDOWYM RUNMAGEDDONIE W SOPOCIE

W sobotę o godz. 11 na Motławie odbędą się charytatywne regaty smoczych łodzi. Rywalizować w nich będzie osiem osad złożonych z pracowników trójmiejskich firm. Emocjonującą rywalizację będzie można śledzić z Długiego Pobrzeża i Wyspy Spichrzów. Dochód z wpisowego, które wynosiło 3000 zł od drużyny zostanie przekazany na zajęcia podopiecznych Domu Dziecka im. J.Korczaka w Gdańsku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O REGATACH SMOCZYCH ŁODZI

W godz. 16.00-18.30 Ergo Arena zaprasza miłośników rolek na pożegnanie letniego sezonu podczas ostatniego Rolkowiska. Tradycyjnie do dyspozycji zostanie oddana płyta areny głównej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu organizatorzy zapraszają każdego, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach. Do dyspozycji będzie pięć stref jazdy, a także pomoc instruktorów.

Po Rolkowisku, spod Ergo Areny, o godz. 19 wystartuje NightSkating Pomorze. To wieczorne przejazdy na rolkach ulicami pomorskich miejscowości. Szósta edycja sezonu 2017 odbędzie się w Gdańsku. Udział w przejeździe jest bezpłatny, a potrwa on do godz. 21:30. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia rolek.

W niedzielę, w zupełnie nowej odsłonie odbędzie się 55. Bieg Westerplatte. Start tradycyjnie nastąpi na Westerplatte w miejscu, gdzie raz w roku historia łączy się ze sportem. Trasa o długości 10 kilometrów, z metą w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności, połączy symbolicznie okres od wojny do wolności. Na zamkniętej liście zgłoszeń widnieje ponad 4000 uczestników. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 11. Bieg wiąże się z utrudnieniami w ruchu.

TUTAJ WIĘCEJ INFORMACJI O 55. BIEGU WESTERPLATTE

Tego samego dnia, na boiskach przy ul. Witosa na Chełmie odbędą się Gry Parkowe na Orientację. Uczestnik na starcie otrzyma mapę terenu, na której kółkami zaznaczone są tzw. punkty kontrolne (PK). Trasę należy pokonywać w wyznaczonej kolejności. Na każdym PK znajduje się biało-czerwony "lampion" i specjalny perforator (dziurkacz). Obecność na PK trzeba potwierdzić na karcie startowej za pomocą perforatora. Każdy lampion na PK ma swój unikalny, dwucyfrowy numer. Wszystkie numery wraz z przypisaniem ich do poszczególnych PK znajdują się na opisie mapy, dzięki czemu uczestnik za każdym razem może zweryfikować, czy dotarł do właściwego PK. Do dyspozycji będą cztery trasy o różnym stopniu trudności. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Także w sobotę, o godz. 9, jak co tydzień można wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

O godz. 9:30 odbędą się natomiast cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny.

Na obiekcie w Letnicy cyklicznie w każdą sobotę odbywają się warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (8) 1 zablokowana

 • Parkrun Gdańsk (Park Reagana) nie odbędzie się w najbliższą sobotę (3)

  Parkrun Gdańsk (Park Reagana) nie odbędzie się w najbliższą sobotę.

  • 4 3

  • (2)

   jak nie, jak tak

   • 0 2

   • normalnie nie odbędzie się (1)

    to już taka tradycja, że w weekend kiedy odbywa się Bieg Westerplatte, parkrun Gdańsk (Park Reagana) sie nie odbywa, ale pozostałe lokalikzacje, jak Gdynia czy Gdańsk-południe (Zakoniczyn) odbywają się normalnie... trochę może to dziwne, ale taka już tradycja....

    • 0 0

    • jednak nie

     po prostu pierwotnie Bieg Westerplatte miał mieć miejsce w sobotę, więc zapadła decyzja o rezygnacji z parkrun, a później gdy Bieg Westerplatte przesunięto na niedzielę, decyzji w sprawie parkrun nie zmieniono...

     • 0 0

 • i dobrze

  tyle ludzi narzeka... zaniedbanych siedzi w domu bo pogoda bo to bo tamto ...
  zero jakieś inicjatywy a można ...

  • 7 0

 • Histeria biegania (2)

  kazdy chce biegać pod presją fit ,.....a tak na prawde 5 na 50 osób umie :) reszta niszczy stawy

  • 4 8

  • Ty zniszczyłeś swój mózg dlatego ciagle powtarzasz te same głupoty :)

   • 0 3

  • nie do końca tak...

   nie każdy od razy posiada poziom mistrzowski, na początku najpierw liczy sie. aby wogóle podejmowac trud, a póxniej ważne, aby się doskonalić... jakkolwiek lepsze od nie robienia nic lepsze jest robić cokolwiek nawet nie do końca poprawnie, tak myślę, że dobrze jest zwracać ludziom uwagę, aby starali się nie robic tego lub tamtego niedbale i na odp***ol, nawet najprostsze ćwiczenia robione źle, jak np. przysiady mogą prowadzić do kontuzji... ale nawet 100 takich przysiadów nic złego nie zrobi, ale już tysiące..... różnie to może być...

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wieczorna wędrówka po pracy: wzgórza morenowe między Oliwą i Strzyżą

25-35 zł
rajd / wędrówka

Wieczór z salsą w Olivia Garden | Zajęcia taneczne w egzotycznej dżungli

30 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Spotkaj się z koszykarzami Trefla Sopot!

spotkanie

Forum

Najczęściej czytane