• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Takiej pinezki na mapie jeszcze nie widzieliście. Prosty zabieg na wspólne treningi

Damian Konwent
30 września 2023, godz. 17:00 
Opinie (17)
Wspólne treningi biegowe. Wspólne treningi biegowe.

Restauracje, hotele czy kina to punkty, który m.in. możesz znaleźć na internetowej mapie. Niektórzy idą jeszcze krok dalej, jak np. grupa znajomych z Gdańska. Przy zbiorniku retencyjnym ŚwiętokrzyskaMapka utworzyła lokalizację "Ustaw się na bieganie". Arkadiusz Ostaszewski, czyli trener biegania, a zarazem pomysłodawca nadania pinezki, przekonuje, że ten prosty zabieg pozwala nie tylko zaplanować trening z drugą osobą w konkretnym miejscu, ale i przyciągnąć innych, gdyż zainteresowanie wciąż wzrasta. Dołączyć może każdy. Treningi odbywają się w czwartki, o godz. 18:30.Półmaraton wywołał wielkie korki. Pomysły, jak ich uniknąć bądź ograniczyć Półmaraton wywołał wielkie korki. Pomysły, jak ich uniknąć bądź ograniczyć

Jeśli bieganie, to:

Na internetowych mapach zazwyczaj można trafić na lokalizacje z konkretnymi nazwami miejsc, jak np. restauracje, hotele, kina czy muzea. To znacznie ułatwia odnalezienie docelowego punktu podróży czy sprawdzenie odległości. Jak się jednak okazuje, to nie jedyne zastosowanie, bo możesz znaleźć na niej również... znajomych do wspólnego biegania.

Konkretnie na internetowej mapie Google istnieje bowiem pinezka "Ustaw się na bieganie", która zlokalizowana jest przy gdańskim zbiorniku Świętokrzyska. I to nie przypadek ani żaden błąd systemu. To doskonale funkcjonujące miejsce spotkań dla biegaczy.

Korzystaj z mapy Trojmiasto.pl- W tym miejscu spotykamy się od lat. Stwierdziliśmy, że jeśli robimy to regularnie, to powinniśmy je oznaczyć jako "nasze" w lokalizacji, w której mamy zbiórki. Początkowo był to Jasień, ale od drugiej połowy 2020 roku jest to również zbiornik Świętokrzyska. Oznaczenie miejsca było dobrym pomysłem, bo często dostaje pytania "Gdzie się spotykamy?". Zamiast tłumaczenia, czasem po prostu mówię "Ustaw się na bieganie w Gdańsku" lub wysyłam pinezkę. To znacznie ułatwia sprawę. Wydaje mi się, że takie punkty można dowolnie zaznaczać w każdym miejscu, o ile to nie jest czyjś teren czy posesja prywatna - mówi Arkadiusz Ostaszewski, pomysłodawca nadania pinezki a prywatnie również trener biegania.


Ten prosty zabieg sprawia, że grupa ćwiczących rośnie w siłę.

- Początkowo było pięć albo sześć osób. Przez pierwsze tygodnie było nas mało, ale w kolejnych latach to się zmieniło. Głównie w 2020 roku, gdy pozamykane były siłownie, fitness kluby, odwoływane zawody biegowe, nie było miejsc do trenowania, spotkań z biegową społecznością. Jeśli można było wspólnie ćwiczyć, to to robiliśmy. Nasza aktywność została zachowana i jak sądze przynosiła pozytywne skutki psychiczne i fizyczne - dodaje trener.


Co ciekawe, do grupy dołączyć może każdy. Treningi odbywają się we wtorki o godz. 18:30, przy stacji Jasień PKM i w czwartki o tej samej porze przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska. Grupa jest średnio zaawansowana.

- Zapraszamy osoby, które chcą się rozwijać jako biegacze, ale też po prostu zwiększyć sprawność ogólną. Ponadto pracujemy, żeby poszerzyć lokalizacje i wyjść też poza Gdańsk - kończy Ostaszewski.
  • Wspólne treningi biegowe.
  • Wspólne treningi biegowe.
  • Wspólne treningi biegowe.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (17)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Turniej Sztuk Walki - Dragons Arena

turniej

Mikołajkowa Noc Saunowa

125 zł
zajęcia rekreacyjne, morsowanie

Trening mięśni dna miednicy

50 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane