Wspólna wygrana bliźniaczek w parkrunie

28 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Pogoda w ostatnich dniach sprzyja dobrym rezultatom biegowym. Pogoda w ostatnich dniach sprzyja dobrym rezultatom biegowym.

336 biegaczy wzięło udział w kolejnych odsłonach cotygodniowych zawodów parkrun w Gdańsku i w Gdyni. W Parku Reagna dystans 5 kilometrów najszybciej pokonali Mateusz Moderhak oraz bliźniaczki Elżbieta i Małgorzata Tuwalska, które na metę wbiegły równocześnie. Na Bulwarze Nadmorskim zwyciężyli Adam Głogowski i Aleksandra Baranowska-Trzasko.

Bezchmurne niebo, brak wiatru i lekki mrozik stworzyły dla biegaczy znakomite warunki do startu. Wśród stałych uczestników trójmiejskich zawodów znalazło się wielu debiutantów oraz "parkrunnerów" z polskich jak i zagranicznych lokalizacji.

W Parku Reagana na starcie stanęło ponad 170 osób, wśród których najszybszy był Mateusz Moderhak. Reprezentant Trek Gdynia, dystans 5 km pokonał w czasie 17:34. Drugi z 40-sekundową stratą do zwycięzcy był Tomasz Bagrowski, który obecnie jest na czele rocznej klasyfikacji punktowej czwartego sezonu parkrun Gdańsk. Natomiast trzecie miejsce zajął Michał Murawski, który regularnie startuje w parkrunie Warszawa-Praga. Na gościnnym występie w Gdańsku osiągnął wynik 18:34.

SIOSTRY TUWALSKIE - BIEGAJĄCE BLIŹNIACZKI Z GDAŃSKA

Wśród pań wygrały ElżbietaMałgorzata Tuwalska. Biegające bliźniaczki z Przymorza wpadły na metę równocześnie z rezultatem 20:37. Za nimi przybiegła Monika Sawicz, która osiągnęła nowy rekord życiowy 22:02. Warto dodać, że w biegu startował brat biegaczki, popularny bloger biegowy - Biegacz z Północy, czyli Michał Sawicz, który zajął 6. lokatę wśród panów.

PEŁNE WYNIKI 209. PARKRUN GDAŃSK

W Gdyni 166 biegaczek i biegaczy wystartowało jak błyskawica, co zaowocowało niezwykle szybkim biegiem. Pierwsza szóstka uczestników pokonała 5 km poniżej 18 minut. Pierwszy był Adam Głogowski z czasem 17:34. 6 sekund później linię mety przekroczył Piotr Dembicki, a trzecia pozycja przypadła Konradowi Zalewskiemu z wynikiem 17:48.

U pań ze świetnym czasem triumfowała Aleksandra Baranowska-Trzasko z nową życiówką - 19:40. Zwyciężczyni jest szóstą uczestniczką parkrun Gdynia, która przebiegła cosobotni bieg poniżej 20 minut. 2 minuty później na mecie zameldowała się Iwona Sikora, a trzecia była Monika Beyer Wróblewska (22:38).

PEŁNE WYNIKI 216. PARKRUN GDYNIA

Biegi parkrun odbywają się w 30 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 700 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Uczestnikami są osoby w wieku od 8 do 81 lat. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.