wiadomości

stat

Propozycje dla aktywnych przed świętami

Śnieg i ujemne temperatury nie są przeszkodą dla amatorów jazdy na dwóch kółkach.
Śnieg i ujemne temperatury nie są przeszkodą dla amatorów jazdy na dwóch kółkach. fot. GR3miasto

W przedświąteczny weekend dominują cykliczne propozycje zajęć. Oferta jest różnorodna. Można dołączyć do grup rowerowych, pobiec na 5 km bądź spróbować morsowania. Dla tych, którzy wolą schronić się pod dachem, są na przykład treningi fitness.

Wyjątkowo w sobotę odbędzie się trening aktywizujący przeprowadzany przez Get Active. Zajęcia będą miały typowo świąteczną otoczkę i będą połączeniem trzech różnych aktywności - biegania, morsowania i przebywania w saunie. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą czapek świętego Mikołaja, aby podkreślić szczególny nastrój. Trzeba także pamiętać o stroju na zmianę oraz ręcznikach. Godzina sauny to koszt 29 złotych, a osoby chętne do uczestnictwa w wydarzeniu powinny pojawić się o godzinie 8:30 przy sopockim AquaParku. zobacz na mapie Sopotu

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT MORSOWANIA W TRÓJMIEŚCIE - GDZIE I Z KIM?

Zimowa aura nie jest straszna rowerzystom z grupy Michała Bogdziewicza, który tradycyjnie zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie, które startują w sobotę o 9:30 spod DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Natomiast niedziela to okazja do szlifowania zimowych umiejętności kolarskich pod okiem braci Roberta BanachaBartosza Banacha, którzy zapraszają na Zimowe Treningi MTB. Od godziny 9 swoje zajęcia zaczyna grupa początkująca, zaś od godziny 10 grupa zaawansowana. Zajęcia odbywają się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a osoby chętne powinny stawić się na zbiórkę na końcu ulicy Abrahama.

Niskie temperatury również nie odstraszają licznie gromadzących się uczestników biegów z cyklu Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

TYDZIEŃ TEMU ODBYŁA SIĘ INAUGURACJA GRAND PRIX TRÓJMIASTA. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO WYDARZENIA

Dla pań powyżej 35. roku życia Monika Dabkiewicz prowadzi zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia odbywają się na średnim poziomie intensywności i dostosowane są do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Treningi pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Inicjatywa organizowana jest w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, więc do grupy można dołączyć w dowolnym momencie.

W ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku", realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu, także odbywają się coniedzielne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki ustalona jest obok zabytkowego tramwaju, przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (22) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.