wiadomości

Hulajnogi i meleksy skontrolowane przez policję. Czego nie wolno, jakie wykroczenia?

Całodniowe kontrole przeprowadzone przez pomorską policję potwierdziły, że najczęściej łamanym przepisem w przypadku urządzeń transportu osobistego takich jak hulajnogi, jest zakaz poruszania się po drodze rowerowej. Skończyło się na 19 pouczeniach i 1 mandacie karnym.
Całodniowe kontrole przeprowadzone przez pomorską policję potwierdziły, że najczęściej łamanym przepisem w przypadku urządzeń transportu osobistego takich jak hulajnogi, jest zakaz poruszania się po drodze rowerowej. Skończyło się na 19 pouczeniach i 1 mandacie karnym. fot. 123rf.com

67 kontroli i 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami typu Melex oraz korzystających z urządzeń transportu osobistego, w tym hulajnóg elektrycznych. To plon akcji "UTO - Melex", którą pomorska policja przeprowadziła 19 lipca. Najczęściej wykroczenia dotyczyły poruszania się po drodze rowerowej. Tylko w jednym przypadku skończyło się mandatem. Kolejne kontrole planowane są jeszcze tego lata.Pomorscy policjanci 18 lipca przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów typu melex oraz UTO, czyli urządzeń transportu osobistego.

Kontrole policyjne hulajnóg i meleksów zapowiadaliśmy osobnym artykułemCelem kontroli było eliminowanie z ruchu kierujących nieposiadających odpowiednich uprawnień, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz eliminowanie przypadków nieprawidłowego korzystania z tzw. urządzeń transportu osobistego.

- Policjanci skontrolowali 67 osób i ujawnili 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami typu Melex oraz korzystającymi z UTO. Najczęściej wykroczenia dotyczyły poruszania się po drodze rowerowej. Łącznie nałożono jeden mandat karny i zastosowano dziewiętnaście pouczeń - informuje nas kom. Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Hulajnogi na minuty, czyli hulaj... dusza i parkuj, gdzie chceszPrzypomnijmy, że osoby korzystające z urządzeń transportu osobistego takich jak coraz popularniejsze hulajnogi elektryczne, w świetle przepisów traktowani są jak piesi. Poza nielicznymi przypadkami, nie mogą zatem poruszać się ani po drogach rowerowych, ani po jezdni, a jedynie po chodniku.

Kolejne wzmożone kontrole w tym zakresie planowane są jeszcze tego lata.

Dla kogo ścieżki rowerowe? Kiedy można jeździć na rolkach i hulajnogach?Para na hulajnodze elektrycznej

Opinie (116) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl