wiadomości

stat

Nocne bieganie po Trójmieście

W Gdańsku i w Gdyni treningi Biegam Bo Lubię Nocą odbywają się co poniedziałek o godz. 20.
W Gdańsku i w Gdyni treningi Biegam Bo Lubię Nocą odbywają się co poniedziałek o godz. 20. mat. prasowe

Lepiej czujesz się uprawiając sport wieczorem, nie masz na niego czasu w ciągu dnia, a może trenujesz bez względu na porę? Instruktorzy Biegam Bo Lubię Nocą zachęcają do wspólnych późnowieczornych treningów w Gdyni i w Gdańsku. Co poniedziałek o godz. 20 grupy spotykają się na parkingu pod Stadionem Energa Gdańsk oraz na Bulwarze Nadmorskim. Zajęcia są bezpłatne i otwarte nawet dla najmniej zaawansowanych biegaczy. - Trening o tej porze to dobry sposób na wyciszenie się i "reset" po ciężkim dniu - zachęca instruktora Agnieszka Nawrot, która prowadzi zajęcia w Gdańsku.GDZIE W TRÓJMIEŚCIE ZA DARMO UPRAWIAĆ SPORT NA CYKLICZNYCH ZAJĘCIACH: PRAWIE 40 PROPOZYCJI

Kiedy najchętniej oddajesz się aktywności fizycznej?

rano

21%

około południa

5%

po południu

14%

wieczorem

45%

pora dnia nie ma dla mnie znaczenia

15%
Dla jednych pora na aktywność fizyczną w ciągu dnia jest kluczowa, dla innych bez znaczenia. Niektórzy wolą zaliczyć trening wcześnie rano, inni popołudniu lub wieczorem, a pozostali w dowolnym momencie, gdy tylko pozwala im na to czas i chwila wolna od obowiązków. Tak jest też z biegaczami. Na trójmiejskich ścieżkach można spotkać ich o rozmaitej porze.

- Sama jestem osobą, która preferuje intensywny trening wieczorem. Rano mam niskie ciśnienie, ciężko zrzucić mnie z łóżka i długo się rozkręcam. Później energia trzymam mnie już do końca dnia. Sport to dla mnie sposób na wyciszenie się i "reset" po ciężkim dniu. Wielu preferuje jednak wieczorne treningi dlatego, bo dopiero wtedy mają czas, aby po pracy i ogarnięciu swoich spraw wyskoczyć na godzinkę i się poruszać - mówi Agnieszka Nawrot.
Trójmiejska trenerka fitness jest instruktorką bezpłatnych zajęć Biegam Bo Lubię Nocą. To zajęcia w plenerze prowadzone w formule miejskiego biegania po parkach i terenach zielonych. Ich inicjatorem jest Fundacja Wychowanie Przez Sport. Około godzinne treningi prowadzone są co poniedziałek w całej Polsce, a uczestniczyć w nich mogą wszyscy chętni.

Podczas spotkań, oprócz treningów biegowych, wykonywane są różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne, gimnastyczne. Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania.

Agnieszka Nawrot prowadzi zajęcia w Gdańsku. Treningi odbywają się co poniedziałek o godz. 20. Zbiórka na parkingu P5 Stadionu Energa Gdańsk od strony Fun Areny.

- Zaczynamy od rozgrzewki, a następnie skupiamy się na ćwiczeniach siłowych, które pomagają wzmocnić dolne partie mięśniowe, tak ważne przy bieganiu. Przez 30 minut biegamy dookoła stadionu pokonując dystans 5-6 kilometrów w zależności od kondycji. Zajęcia kończymy 10-minutową sesją rozciągania. W grupie jest zawsze raźniej. Przychodzi sporo osób, które uczestniczyły także w naszych letnio-wiosennych treningach, które odbywały się przed południem - wyjaśnia instruktorka.
Nawrot przypomina, że bez względu na to gdzie biegamy, podczas wieczornych treningów w szczególności trzeba zadbać o odpowiedni strój.

- Pamiętajmy nie ubierać się za grubo. Lepiej postawić na cieńszą warstwę, ale zakrywającą ciało i wykonaną z odpowiednich materiałów. Warto zainwestować w termoaktywną bieliznę, która wchłania pot, ale nie wyziębia organizmu - mówi trenerka Biegam Bo Lubię.
Także w poniedziałki o godz. 20 zajęcia tego cyklu odbywają się w Gdyni, gdzie instruktorami są PiotrIwona Suchenia. Spotkania mają miejsce na Bulwarze Nadmorskim przy Contrast Cafe. Biegam Bo Lubię to świetna okazja do wyjścia z domu, zawarcia nowych znajomości, a przede wszystkim do aktywnego i prozdrowotnego spędzenia wolnego czasu.

Miłośników wieczornego i nocnego biegania chcemy poinformować, że 10 czerwca 2018 roku na gdańskim lotnisku odbędzie się Skywayrun Gdańsk Airport, czyli nocny bieg po pasie startowym na dystansie 5 km. Zapisy do startu ruszą 15 stycznia. Do 7 kwietnia wpisowe wyniesie 59 zł.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (30)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.