wiadomości

stat

Nocne bieganie po Trójmieście

W Gdańsku i w Gdyni treningi Biegam Bo Lubię Nocą odbywają się co poniedziałek o godz. 20.
W Gdańsku i w Gdyni treningi Biegam Bo Lubię Nocą odbywają się co poniedziałek o godz. 20. mat. prasowe

Lepiej czujesz się uprawiając sport wieczorem, nie masz na niego czasu w ciągu dnia, a może trenujesz bez względu na porę? Instruktorzy Biegam Bo Lubię Nocą zachęcają do wspólnych późnowieczornych treningów w Gdyni i w Gdańsku. Co poniedziałek o godz. 20 grupy spotykają się na parkingu pod Stadionem Energa Gdańsk oraz na Bulwarze Nadmorskim. Zajęcia są bezpłatne i otwarte nawet dla najmniej zaawansowanych biegaczy. - Trening o tej porze to dobry sposób na wyciszenie się i "reset" po ciężkim dniu - zachęca instruktora Agnieszka Nawrot, która prowadzi zajęcia w Gdańsku.GDZIE W TRÓJMIEŚCIE ZA DARMO UPRAWIAĆ SPORT NA CYKLICZNYCH ZAJĘCIACH: PRAWIE 40 PROPOZYCJI

Kiedy najchętniej oddajesz się aktywności fizycznej?

rano

21%

około południa

5%

po południu

14%

wieczorem

45%

pora dnia nie ma dla mnie znaczenia

15%
Dla jednych pora na aktywność fizyczną w ciągu dnia jest kluczowa, dla innych bez znaczenia. Niektórzy wolą zaliczyć trening wcześnie rano, inni popołudniu lub wieczorem, a pozostali w dowolnym momencie, gdy tylko pozwala im na to czas i chwila wolna od obowiązków. Tak jest też z biegaczami. Na trójmiejskich ścieżkach można spotkać ich o rozmaitej porze.

- Sama jestem osobą, która preferuje intensywny trening wieczorem. Rano mam niskie ciśnienie, ciężko zrzucić mnie z łóżka i długo się rozkręcam. Później energia trzymam mnie już do końca dnia. Sport to dla mnie sposób na wyciszenie się i "reset" po ciężkim dniu. Wielu preferuje jednak wieczorne treningi dlatego, bo dopiero wtedy mają czas, aby po pracy i ogarnięciu swoich spraw wyskoczyć na godzinkę i się poruszać - mówi Agnieszka Nawrot.
Trójmiejska trenerka fitness jest instruktorką bezpłatnych zajęć Biegam Bo Lubię Nocą. To zajęcia w plenerze prowadzone w formule miejskiego biegania po parkach i terenach zielonych. Ich inicjatorem jest Fundacja Wychowanie Przez Sport. Około godzinne treningi prowadzone są co poniedziałek w całej Polsce, a uczestniczyć w nich mogą wszyscy chętni.

Podczas spotkań, oprócz treningów biegowych, wykonywane są różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne, gimnastyczne. Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania.

Agnieszka Nawrot prowadzi zajęcia w Gdańsku. Treningi odbywają się co poniedziałek o godz. 20. Zbiórka na parkingu P5 Stadionu Energa Gdańsk od strony Fun Areny.

- Zaczynamy od rozgrzewki, a następnie skupiamy się na ćwiczeniach siłowych, które pomagają wzmocnić dolne partie mięśniowe, tak ważne przy bieganiu. Przez 30 minut biegamy dookoła stadionu pokonując dystans 5-6 kilometrów w zależności od kondycji. Zajęcia kończymy 10-minutową sesją rozciągania. W grupie jest zawsze raźniej. Przychodzi sporo osób, które uczestniczyły także w naszych letnio-wiosennych treningach, które odbywały się przed południem - wyjaśnia instruktorka.
Nawrot przypomina, że bez względu na to gdzie biegamy, podczas wieczornych treningów w szczególności trzeba zadbać o odpowiedni strój.

- Pamiętajmy nie ubierać się za grubo. Lepiej postawić na cieńszą warstwę, ale zakrywającą ciało i wykonaną z odpowiednich materiałów. Warto zainwestować w termoaktywną bieliznę, która wchłania pot, ale nie wyziębia organizmu - mówi trenerka Biegam Bo Lubię.
Także w poniedziałki o godz. 20 zajęcia tego cyklu odbywają się w Gdyni, gdzie instruktorami są PiotrIwona Suchenia. Spotkania mają miejsce na Bulwarze Nadmorskim przy Contrast Cafe. Biegam Bo Lubię to świetna okazja do wyjścia z domu, zawarcia nowych znajomości, a przede wszystkim do aktywnego i prozdrowotnego spędzenia wolnego czasu.

Miłośników wieczornego i nocnego biegania chcemy poinformować, że 10 czerwca 2018 roku na gdańskim lotnisku odbędzie się Skywayrun Gdańsk Airport, czyli nocny bieg po pasie startowym na dystansie 5 km. Zapisy do startu ruszą 15 stycznia. Do 7 kwietnia wpisowe wyniesie 59 zł.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (30)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.