• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Półnago pobiegli w celu charytatywnym. Zebrali ponad 21 tys. zł

Mikołaj Pachniewski
18 grudnia 2022, godz. 14:30 
Opinie (76)

W niedzielne przedpołudnie bulwarem Nadmorskim w Gdyni przebiegła grupa biegaczy w czapkach mikołajkach i samej bieliźnie. Nagi Bieg Mikołajkowy miał za zadanie zebranie funduszy na pomoc osobie chorej na glejaka mózgu oraz na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka. Uzbierać udało się ponad 21 tys. zł.Chwilę po godz. 11 spod Małego MolaMapka w Gdyni ruszyła grupka biegaczy. Nie byli to jednak zwykli entuzjaści tej formy aktywności fizycznej, a uczestnicy Nagiego Biegu Mikołajkowego. Była to jego druga edycja. Rok temu wokół CH. Klif pobiegli sami organizatorzy. W tym roku zaprosili do niego wszystkich chętnych. Warunkiem udziału była wpłata min. 99 zł na internetową zbiórkę funduszy na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka oraz dla koleżanki organizatorów, która wraz ze swoją matką opiekuje się niepełnosprawnym, przykutym do łóżka bratem.

- Cieszymy się, że oprócz spędzenia czasu na sportowo możemy pomóc komuś potrzebującemu - powiedziały nam uczestniczki niedzielnego wydarzenia.

Przeczytaj naszą zapowiedź Nagiego Biegu MikołajkowegoŁącznie udział wzięło 20 osób, które, w znakomitej większości miały na sobie tylko bieliznę i czapkę mikołajkę. Ten niecodzienny widok na bulwarze Nadmorskim w Gdyni wzbudził wielkie zainteresowanie spacerowiczów, których z powodu doskonałej pogody w tym miejscu nie brakowało.

- To naprawdę godne podziwu, że ci ludzie pomagają innym, a do tego emanują taką dobrą energią. Sama bym nie pobiegła tak ubrana. Jest mi zimno od samego patrzenia na nich - powiedziała nam spacerowiczka Martyna.
Biegacze pokonali trasę od Małego MolaMapka do pomnika Gdyńskich RybekMapka i z powrotem. Całe wydarzenie trwało nieco ponad 20 minut. Co ciekawe, wciąż można wesprzeć internetową zbiórkę. Do tej pory organizatorom udało się uzbierać ponad 21 tys. zł.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (76)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Dziecka w kajaku z przewodnikiem po Gdańsku

75, 85, 95 zł
wykład / prezentacja, spacer, zajęcia rekreacyjne

Yoga Flow - Odkryj Harmonię w Ruchu

joga

Supersprint Triathlon Sopot

bieg, zawody / wyścigi

Forum

Najczęściej czytane