wiadomości

stat

Sauna osobno dla pań i panów czy koedukacyjna? Co wybierasz?

Sauny koedukacyjne powoli przestają budzić emocje w naszym kraju. Wciąż trzeba jednak edukować, iż do sauny wchodzimy jedynie w ręczniku, bez stroju kąpielowego. Na załączonym obrazku jest prawie dobrze - nasza skóra nie powinna dotykać jednak desek.
Sauny koedukacyjne powoli przestają budzić emocje w naszym kraju. Wciąż trzeba jednak edukować, iż do sauny wchodzimy jedynie w ręczniku, bez stroju kąpielowego. Na załączonym obrazku jest prawie dobrze - nasza skóra nie powinna dotykać jednak desek. fot. 123rf.com

Trójmiasto ma do zaoferowania bogatą ofertę korzystania z saun. Większość z nich jest koedukacyjna, bez podziału na płeć, choć znajdziemy też takie wyłącznie dla pań. Bez względu na to, na którą się zdecydujemy, trzeba pamiętać, iż są to strefy beztekstylne i wchodzić do nich należy jedynie w ręcznikach.Sauny w TrójmieścieJaką saunę najczęściej wybierasz?

koedukacyjną 43%
z podziałem na płeć 11%
bez różnicy 24%
nie chodzę do sauny 22%
zakończona Łącznie głosów: 1488
Seanse w saunie to popularna i ceniona formy odnowy biologicznej. Wpływa pozytywnie na nasz układ krwionośny i oddechowy oraz wspomaga regenerację. Sprawia, że krążenie przyspiesza, rozluźnia spięte mięśnie i niweluje uczucie znużenia. Co więcej, może stanowić sposób na zwalczenie początkowej fazy przeziębienia. Poza tym wszystkim, przebywanie w saunie jest zwyczajnie przyjemne i relaksujące.

W Trójmieście jest pod tym względem bogata oferta. Zdecydowana większość miejsc, w których możemy posiedzieć w saunie to obiekty koedukacyjne, czyli takich, w których wspólnie mogą przebywać zarówno panowie, jak i panie. Kiedyś temat budził większe emocje, teraz już znacznie rzadziej.

- Nasi klienci nie mają najmniejszego problemu z tym, że sauny są koedukacyjne. Raczej nie zdarza się, aby ktoś z tego powodu rezygnował. Organizujemy osobne wieczory dedykowane dla pań połączone z całą ceremonią, używaniem kosmetyków i masażem. Cieszą się powodzeniem, więc widać, że jest też taka potrzeba, natomiast na co dzień sauna koedukacyjna sprawdza się bardzo dobrze - przyznaje Małgorzata Chojka z Good Luck Club.

Czy sauna jest dobra dla każdego?W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele innych trójmiejskich obiektów oferujących tę formę wypoczynku. Ta kwestia często ma jednak drugie dno.

- Wykształcił się zły nawyk wchodzenia do sauny w strojach kąpielowych. Wielu ludzi wciąż parzy się w nich niczym w foliowych workach. To niezdrowe, ale niestety nagminne pod nieobecność saunamistrzów. Bez przerwy edukujemy ludzi, że sauna to strefa beztekstylna. Być może te złe praktyki biorą się z braku świadomości, z lenistwa bądź wstydu - mówi Piotr Przybylski z Saunspot & M15.

Jak poprawnie korzystać z sauny?Najwyraźniej z wszystkiego po trochu. Nie każdy ma ciało jak z okładki magazynu, więc to, że nagość może krępować, jest w pełni zrozumiałe. Tyle tylko, że brak stroju w saunie nie oznacza bynajmniej tego, że podczas seansu mamy siedzieć roznegliżowani.

- Osoby, które korzystają z naszych saun są świadome, że wystarczy zabrać ze sobą więcej ręczników, aby móc komfortowo czuć się w saunie. Wówczas problem nagości w saunie znika, ponieważ całe ciało jest okryte ręcznikiem oraz żadna część ciała nie dotyka bezpośrednio siedzisk. Zdarzają się natomiast klienci, którzy nie znają zasad poprawnego saunowania i w momencie otrzymania informacji, że strefa saun jest strefą bez tekstylną pojawia się problem. Moim zdaniem, należy uświadamiać nowe osoby, w jaki sposób poprawnie korzystać z sauny. Wówczas sauny koedukacyjne w Polsce będą rzeczą naturalną dla wszystkich. Każdy powinien skupić się przede wszystkim na korzystnych aspektach wpływu sauny na zdrowie - wyjaśnia Monika Gumulak z Aquapark Sopot.

Opinie (146) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl