• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skakanka ratunkiem na odchudzanie. Jak ćwiczyć, żeby zgubić kilogramy?

Damian Konwent
23 sierpnia 2023, godz. 15:00 
Opinie (57)
Skakanka to dobry sposób na odchudzanie. Skakanka to dobry sposób na odchudzanie.

Skakanka dobra na odchudzanie? Skakanka to niepozorna zabawka za niewielką sumę, ale też dobry sposób na zgubienie kilogramów. W ciągu 30 minut skakania można spalić do 400 kcal. Aby zobaczyć efekty, potrzeba jednak regularnych ćwiczeń. Podpowiadamy, jak poprawnie je wykonywać oraz jak dostosować trening do swoich potrzeb.

Jak często szukasz sposobów na odchudzanie?

Skakanka sposobem na odchudzanieSkakanka to niepozorny przedmiot, który może być kojarzony z zabawką. Jednak warto wiedzieć, że przy odpowiednim i, co najważniejsze, regularnym stosowaniu, może przynieść wiele korzyści. Jedną z nich jest zgubienie niechcianych kilogramów.

- W przypadku intensywnego skakania można spalić nawet do 400 kcal w ciągu 30 minut. Skakanka pozwala poprawić wygląd dolnych części ciała, czyli: pośladków, ud i łydek, a także wzmacnia górne części ciała. Ponadto możemy wpłynąć na wzrost tętna oraz poprawić pracę serca czy układu krążenia. Efekty zobaczymy po kilku tygodniach, ale tylko przy regularnym trenowaniu - mówi trener personalny Patryk Piechocki.


Jak dobrać odpowiednią skakankę?Jest kilka rodzajów skakanek, ale dla początkujących dobrym wyborem będą wykonane z tworzywa PCV.

- Warto pamiętać, że na początku powinna być nieco cięższa, co powinno ułatwić opanowanie rytmu ćwiczeń. Kluczowa jest też odpowiednia długość. Można ją zmierzyć stojąc na środku skakanki. Jej rączki powinny sięgać do wysokości pach. Jeśli jest za krótka lub za długa, powinniśmy pomyśleć o zmianie na tę właściwą - dodaje trener.
Skakanki powinniśmy znaleźć w sklepach ze sportowymi artykułami do ćwiczeń. Ich ceny wynoszą około kilkudziesięciu złotych.Jak ćwiczyć na skakance, aby schudnąć?Najłatwiej powiedzieć, że aby schudnąć, należy skakać jak najwięcej. Jednak bardzo istotna jest technika, bo do zamierzonego celu możemy dotrzeć jedynie poprzez właściwe wykonywanie ćwiczeń.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Najważniejsze jest skakanie na palcach z wyprostowanymi plecami, napiętymi mięśniami brzucha i unieruchomionymi barkami. Ponadto warto mieć nadgarstki skierowane do boku, a łokcie ugięte blisko ciała. Ćwiczenia należy wykonywać w komfortowym stroju i w miejscu o stabilnej płaskiej powierzchni.

- Podczas skakania możemy dobierać różne ćwiczenia. Pierwsze to skakanie na jednej nodze i zmienianie jej co jakiś czas. Drugie polega na zmianie nóg, raz lewą, raz prawą. Można też przyjąć serie: na przykład po 5 lub 10 powtórzeń na jedną, a następnie na drugą nogę. Z biegiem czasu można "podkręcać" tempo i te same ćwiczenia wykonywać przy jednocześnie szybszym kręceniu skakanką - kończy.
5 ćwiczeń na boczki dla każdego 5 ćwiczeń na boczki dla każdego

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Chełm os. Witosa

20-27 zł
impreza na orientację

Bachata Womanity z Evelą Grablowską

119 zł
kurs tańca

Zajęcia Otwarte z Jogą Kundalini W Centrum Joga i Pilates

joga

Forum

Najczęściej czytane