Tuwalska i Grochowski najszybsi w parkrun Gdańsk

19 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Po ostatnim deszczowym biegu, tym razem pogoda dopisała w gdańskim parkrunie. Po ostatnim deszczowym biegu, tym razem pogoda dopisała w gdańskim parkrunie.

Ponad 120 biegaczek i biegaczy wzięło udział w cotygodniowym parkrun Gdańsk w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana. Na starcie pojawili się nawet goście z Wielkiej Brytanii, ale po zwycięstwo ponownie sięgnęli: Małgorzata Tuwalska i Marek Grochowski.

Słoneczny poranek zachęcił wielu miłośników biegania do uczestnictwa w biegu na dystansie 5 km. Start poprzedziła obowiązkowa rozgrzewka, która została przeprowadzona przez członków Akademii Biegania.

Wśród Pań dwa pierwsze miejsca zostały obsadzone przez główne faworytki - Małgorzatę TuwalskąEwę Król. Pierwsza uzyskała czas 19:30 i była ósma w łącznej klasyfikacji. Natomiast Król na mecie osiągnęła czas 21:10. Trzecia finiszowała debiutująca w parkrunie - Magdalena Hełminiak z wynikiem 23:16.

U panów kolejny raz zwyciężył Marek Grochowski z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Zakopane. Linię mety przekroczył z czasem 17:15. Drugi, z ponad minutową stratą, był Dariusz Witczak, który na co dzień biega w łódzkim teamie "Rysio". Na najniższym stopniu podium stanął Steven Henderson, a jego rezultat to 18:43.

ZOBACZ PEŁNĄ KLASYFIKACJĘ Z OSTATNIEGO BIEGU

• Odpowiednia rozgrzewka to podstawa przed każdym biegiem.
  • Po ostatnim deszczowym biegu, tym razem pogoda dopisała w gdańskim parkrunie.

Organizatorami akcji parkrun Gdańsk są Stowarzyszenie parkrun Polska oraz MOSiR w Gdańsku. Bezpłatne cykliczne zawody z pomiarem czasu odbywają się przez cały rok, co sobotę o godzinie 9:00. Udział wymaga wyłącznie jednorazowej rejestracji na stronie internetowej. Bieg został wsparty przez Bank Zachodni WBK.

Klasyfikacja generalna parkrun Gdańsk po 31 biegach:
Panie
1. Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) - 2157 pkt.
2. Elżbieta Tuwalska - 2094 pkt.
3. Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) - 1808 pkt.

• chyba pora tyle dobrego slyszalem

Patrze a tu dobra atmosfera , organizacji tez super ,trasa bardzo przyjazna wiec predzej czy pozniej se pojawie i pykne te 5k w ok 30 min :)))))))))

• 8 2

• Bieg został wsparty przez Bank Zachodni WBK.???Czyli co dali karty prepaid z limitem 5000zł dla kazdego:)

• 2 3

• dlatego przestałem biegać! (2)

w parkrun są sami zawodowcy, lub tacy wyżeracze że zwykły amator wstydzi się stanąć z nimi w jednym szeregu. To już wolę sam biegać po osiedlu niż być ostatni, zero wsparcia, tylko rywalizacja. A pomiar czasu? Włączę endomondo i też mi wszystko przeliczy

• 2 9

• Bieganie po osiedlu

wcale nie musi być w pojedynkę, nawet jeśli masz taki zamiar. To jednak zależy od osiedla, na jakie pojedziesz pobiegać.

A Parkrun, jest ekstra, w Gdyni pierwsza 20 (tak średnio) to Ci lepsi, a pozostali rekreacyjni, dla których mam ogromny szacunek.

• 5 0

• co?

chyba nigdy nie byles na parkrunie w takim razie. owszem, czolowka osiaga mega dobre czasy, ale nie ma tam jakiejs spinki na wyniki. a najwiekszy doping (doping, nie wysmiewanie) otrzymuja osoby z dalszych lokat. w parkrunie chodzi o to by walczyc ze soba i pokonywac wylacznie swoje "rekordy" oraz wyznaczac sobie nowe cele. przy okazji mozna porozmawiac o bieganiu i poznac bardzo milych ludzi. z calego serca polecam :)