• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zaplanuj weekend na sportowo

ras.
13 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Gdański triathlon to impreza, do której wielu uczestników przygotowuje się miesiącami. W Trójmieście nie zabraknie jednak w weekend imprez i warsztatów dla tych, którzy do sportu podchodzą czysto rekreacyjnie. Gdański triathlon to impreza, do której wielu uczestników przygotowuje się miesiącami. W Trójmieście nie zabraknie jednak w weekend imprez i warsztatów dla tych, którzy do sportu podchodzą czysto rekreacyjnie.

Triathlon, biegi ekstremalne, parkowe i plażowe spacery z kijkami, rolkowisko w Ergo Arenie, turnieje siatkarskie nad morzem. W Trójmieście w każdy letni weekend znajdziemy sportowe atrakcje dla aktywnych. Sprawdź, gdzie warto się wybrać w najbliższy weekend.Tutaj sprawdzisz szczegółowy kalendarz na najbliższy weekendW najbliższy weekend przy molo w Brzeźnie odbędzie się Triathlon Gdańsk 2018. Na starcie stanie blisko 1000 uczestników. Organizatorzy - miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu - zapraszają do kibicowania na trasie poszczególnych konkurencji, czyli pływania, jazdy na rowerze oraz biegu. Początek triathlonowej rywalizacji w niedzielę, o godz. 9. Natomiast w sobotę, o godz. 11 odbędzie się triathlon dla dzieci.

Ponad 500 osób znajduje się na liście startowej biegu głównego kolejnej edycji Bieguna: Ruchome Piaski. Impreza odbędzie się w weekend, na terenie Kolibki Adventure Park. Główne starty zaplanowano na sobotę, od godz. 8, natomiast w niedzielę rywalizacja toczyć będzie się w biegu rodzinnym, sztafecie firm i drużyn sportowych oraz w biegu z psem.

Nie zabraknie jednak imprez dla mniej zahartowanych w boju i miłośników krótszych dystansów. Na gdańskich Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

SPRAWDŹ PLAŻOWE ATRAKCJE W GDYNI

Tradycyjnie w sobotę biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. Początek każdego z biegów o godz. 9.

W Sopocie, w sobotę o godz. 10 odbędzie się kolejna odsłona cyklu parowych turniejów siatkówki plażowej Ziaja Cup w kategorii Open. Po każdym turnieju pierwsze trzy pary otrzymają nagrody. Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja lata Ziaja Cup. Najlepsi otrzymają nagrody i puchary, a dla zwycięzców przewidziane są aparaty Instax Mini 9 ufundowane przez Cyfrowe.pl i FujiFilm. Turnieje organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie odbywać się będą co tydzień na plaży przy molo zobacz na mapie Sopotu na wysokości wejścia nr 23. W piątek o godz. 10 rywalizować będą siatkarze w kategorii 2001 r. i młodsi. Udział jest bezpłatny. Zawody są częścią programu "Sopockie Lato", na który składają się również wyścigi pływackie Timex Cup i zawody plażowego rugby, memoriał Edwarda Hodury.

TUTAJ WIĘCEJ O PLAŻOWYCH ATRAKCJACH W SOPOCIE

Co sobotę w godz. 10:30-11:30 i 11:30-12:30 na kąpielisku przy molo w Brzeźnie odbywają się także bezpłatne zajęcia Letniej Szkoły Ratownictwa Wodnego. Mają za zadanie przybliżyć najmłodszym ideę ratownictwa wodnego i zasady bezpiecznej kąpieli. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzić, jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu: desek ratowniczych, kajaków, pojazdów quad czy łodzi motorowych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.

SPRAWDŹ SPORTOWE ATRAKCJE NA PLAŻACH W GDAŃSKU

Niedzielę można rozpocząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50.

Tego samego dnia o godz. 12 będzie okazja, aby nauczyć się grać w palanta. Podczas spotkania uczestnicy omówią zasady gry w palanta, poćwiczą wybicia i łapanie piłki oraz wspólnie rozegrają mecz. Wstęp wolny.

Także w niedzielę Ergo Arena zobacz na mapie Gdańska ponownie oddaje do dyspozycji płytę główną o powierzchni 4 tys. m kw. do dyspozycji miłośników rolek. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zapraszamy każdego, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach. W Ergo Arenie czekać będzie pięć stref jazdy, a także instruktorzy. Na Rolkowisku spotykać się będzie można w każdą niedzielę lipca w godz. 16-19. Wejście do hali (A1) od godz. 15:45. Wstęp wolny.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (11)

 • W ramach sportu będę biegał do sklepu po portera zamiast iść :)

  • 11 5

 • Sportowy weekend ... (4)

  No cóż marzenie ... Są tacy co będą pracować 12 godzin w sobotę i niedzielę, żeby ktoś inny sobie sportowo mógł poszaleć ...

  • 4 10

  • Niech ryczy z bólu ranny łoś (1)

   zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś, takie są zwyczajne dzieje.

   • 6 3

   • to są zwyczajne dzieje

    • 2 0

  • Żalisz sie czy chwalisz?Ktos cie zmusza do pracy ? Nie podoba sie to zmnien zawód weź kredyt,

   najlepiej w Providencie :)

   • 6 1

  • I coś zrobisz żeby spełnić to marzenie?

   • 3 2

 • Piwko, gril i papierosek

  Weekend na sportowo

  • 9 3

 • Niestety ciagle zamało imprez sportowych widac to po zwiekszajacej sie ilosci starych aut ,identycznie ilosci grubasów

  • 0 5

 • Czemu te zdjęcia zawsze lansujecie w słońcu ,jak ostatnio ciągle pada i jest pochmurno.Przecież wiadomo że jak jest taka przej..........a pogoda to takie pseudoimprezy to dno i kupa mułu

  • 4 3

 • Na sportowo

  Ja dziś obejrzę mecz w tv, bez glutenu i bez abonamentu, tylko na naturalnych składnikach.

  • 1 1

 • zaplanujcie pogode

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Tematyczny spacer miejski: Gdańsk jako gród nad Motławą

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia Izolacje & Bodymovement z Krzyśkiem Fibe

199 zł
kurs tańca

Nordycka Noc Saunowa

169 - 299 zł
zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane