• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

5 ćwiczeń na płaski brzuch dla każdego

Damian Konwent
9 września 2023, godz. 14:30 
Opinie (78)
Ćwiczenia pozwolą ci odpowiednio wymodelować mięśnie brzucha. Ćwiczenia pozwolą ci odpowiednio wymodelować mięśnie brzucha.

Marzysz o płaskim brzuchu? Prezentujemy 5 ćwiczeń, które przy zachowaniu systematyczności pozwolą ci wzmocnić i wymodelować mięśnie. Wykonać może je każdy w domu, bez jakiegokolwiek sprzętu, więc przestań szukać wymówek i zacznij już dziś.

Czy trenujesz regularnie?

Płaski brzuch - jakie ćwiczenia?Nadchodzi jesień, czyli czas, który zdaniem wielu sprzyja motywacji do ćwiczeń. Przedstawiamy te, które pozwolą wzmocnić i wymodelować mięśnie brzucha.

Warto wykonywać je regularnie, przynajmniej kilka razy w tygodniu. Ważne, aby każde ćwiczenie wykonać tyle razy, ile zdołasz, więc nie zmuszaj się, jeśli któreś sprawia ci ból, zwłaszcza dotyczy to początkujących. Na starcie nie jest łatwo, ale z biegiem czasu powinno być łatwiej.

Efekty nie przyjdą od razu, dlatego warto pamiętać o systematyczności. Najlepiej, aby ćwiczenia stały się nawykiem. Aby zwiększyć efektywność, warto dołączyć przy innych aktywnościach aerobowych, czyli np. spacerowaniu, bieganiu, jeździe na rolkach czy rowerze, a także stosować dietę opartą na warzywach, nabiale, produktach pełnoziarnistych i chudym mięsie.BrzuszkiPołóż się na plecach, oprzyj głowę na dłoniach i zegnij nogi w kolanach, mniej więcej pod kątem 60 stopni.. Następnie przejdź do ćwiczeń. Powoli wznieś tułów, nie odrywając stóp od podłoża. Ważne, aby broda była skierowana do góry bez zaokrąglania pleców. Wykonuj trzy serie po 15 powtórzeń.

Przyciąganie ręki do przeciwległego kolanaPołóż się na plecach. Równocześnie przyciągaj lewą rękę do prawego kolana, a następnie prawą rękę do lewego kolana. Ćwiczenie możesz wykonać z rękoma założonymi za głową, jak w pierwszym ćwiczeniu lub wyprostowaną - obie możliwości są prawidłowe. Ważne jest napinanie mięśni brzucha. Wykonuj 3 serie po 20 powtórzeń.Siad równoważnyUsiądź na podłodze. Ugnij nogi, unieść stopy i utrzymaj równowagę na kości ogonowej. Napnij mięśnie brzucha, wyprostuj nogi, ale bez opuszczania stóp na podłoże, jednocześnie odchylając tułów w tył. Ćwiczenie powtórz 8-10 razy.

Nożyce pionowePołóż się na plecach i podeprzyj tułów na przedramionach. Ugnij kolana, a stopy oprzyj na podłożu. Napnij brzuch, wyprostuj plecy i kolana, a stopy unieś w powietrze. Następnie przejdź do ćwiczenia, na przemian opuszczaj i unoś nogi nad podłożem. Bardzo ważne, aby nie zaokrąglać pleców i nie wypinać brzucha. Wykonaj 8-10 powtórzeń po ok. 30 sekund.Podpór bokiemZwana też plankiem. Połóż się płasko na brzuchu. Oprzyj ciało na przedramionach w linii prostej z barkami oraz na placach stóp. Ciało trzymaj w linii prostej i w tej pozycji wytrzymaj kilka sekund. To pozornie łatwe ćwiczenie, ale po pierwszych próbach może okazać się, że wcale takie nie jest. Dlatego trzeba wykonywać je w zależności od preferencji, czyli ustaw określony czas, w jakim możesz wytrzymać, i stopniowo go zwiększaj.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Falun Dafa - medytacja w ruchu

w plenerze, zajęcia rekreacyjne

Marszobieg dla osób z niepełnosprawnościami

bieg

Ciało w ruchu | warsztaty dla młodzieży

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane