Aktywny weekend: bieganie po schodach, piesze wędrówki i sztuki walki

Manhattan Run w GCH Manhattan odbędzie się już po raz trzeci.
Manhattan Run w GCH Manhattan odbędzie się już po raz trzeci. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Bieganie po schodach w Manhattan Run, rodzinne piesze wędrówki, a może warsztaty ze sztuk walki i samoobrony? Weekend w Trójmieście można spędzić na wiele sposobów. Miłośnicy aktywności fizycznej z pewnością będą mogli znaleźć coś dla siebie.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW GCH Manhattan po raz trzeci odbędzie się Manhattan Run. To wyjątkowe zawody charytatywne w niecodziennych okolicznościach galerii handlowej, podczas których odbędzie się m.in. bieg dzieci w kilku kategoriach czy rywalizacja indywidualna na wydłużonej trasie. Dla każdego przewidziany jest pamiątkowy medal, a dla najlepszych nagrody. Podczas zawodów zagoszczą m.in. koszykarz Filip Dylewicz, futboliści Białych Lwów Gdańsk czy hokeiści Lotos PKH Gdańsk. Zapisy zostały zamknięte, jednak to wciąż doskonała okazja do kibicowania. Początek o godz. 15 w sobotę.W niedzielę o godz. 9:45 rozpocznie się rodzinna wędrówka na polanę w Dolinie Czystej Wody w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej na dystansie ok. 6,8 km. Wcześniejsze wyprawy liczyły do 150 osób. Wstęp jest wolny, a zapisów można dokonywać na miejscu 45 minut wcześniej.

Rodzinne wędrówki - więcej szczegółówDarmowe warsztaty ze sztuki walk i samoobrony dla dzieci w wieku 8-15 lat odbędą się w niedzielę od godz. 12:30 w Forficie przy ul. Hynka 69. Zajęcia zostaną podzielone na część pokazową i wykład, a następnie treningową. By wziąć udział w ćwiczeniach wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mail: zapisybtt@gmail.com.

W niedzielę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Osowa zapraszają do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, bez wyjeżdżania nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Najbliższa będzie miała miejsce przy ul. Juraty. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali trasy o różnej długości i stopniu trudności. Wpisowe wynosi od 1 do 15 zł, wcześniej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy.Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.Natomiast w niedzielę czekają cykliczne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (3)

 • czemu basenow nie ma a na poludniu zadnego tylko developerka ! (1)

  • 3 0

  • Wracaj na Mazury, tam u was wody dużo.

   • 0 2

 • Ha ha ha ha ha ha ha bieganie po centrach ha ha ha . Kiedyś to były występy w cyrku

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-Trening dla dzieci i młodzieży Park Reagana #5
O-Trening dla dzieci i młodzieży Park...
zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację, trening
paź 19
wtorek, g. 18:00
Gdańsk
Kompas Wikingów
Kompas Wikingów
zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację
paź 21-23
czwartek - sobota, g. 18:00
Gdynia - Karklskrona
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
Czwartkowa wycieczka piesza po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
paź 21
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Sopot Kamienny Potok

Forum