wiadomości

Frisbee zyskuje na popularności w Trójmieście. Gdzie i w jakiej formie grać?

Frisbee to chętnie wybierana aktywność fizyczna przez dzieci, ale również dorosłych.
Frisbee to chętnie wybierana aktywność fizyczna przez dzieci, ale również dorosłych. fot. O. Yastremska/123rf.com

Wraz ze sprzyjającą pogodą, plaże, parki, ogrody i inne miejsca, w których jest nieco wolnej przestrzeni, zaczęły wypełniać się grupkami znajomych, którzy rzucają frisbee. Nic dziwnego, bo w niewielkiej cenie mamy zapewnioną rozrywkę niezależnie od wieku. Jedni grają dla urozmaicenia wolnego czasu, drudzy rywalizują w meczach, a jeszcze inni stosują dysk do zabawy z psami. W poradniku wybraliśmy miejsca, w których można pograć. W opiniach możecie pisać także o swoich ulubionych.Które miejsce do gry frisbee jest najlepsze?

plaża 28%
park 40%
las 1%
ogródek 2%
polanka 23%
inne (zaproponuj w komentarzu) 6%
zakończona Łącznie głosów: 102
Frisbee jest coraz chętniej sięgane przez fanów aktywności fizycznej w wolnym czasie. Gra polega na rzucaniu okrągłym plastikowym dyskiem i świetnie sprawdza się jako element spotkań towarzyskich ze znajomymi na świeżym powietrzu. Nic dziwnego więc, że w przypadku słonecznej aury w Trójmieście, można dostrzec grupki ludzi, korzystających z tej formy rozrywki.

Jednym z powodów, dla których aktywni sięgają po frisbee jest jego niewielki koszt, za który można nabyć nawet kilka godzin dobrej zabawy w ciągu dnia. Za standardowy dysk nie powinniśmy zapłacić więcej niż 20 zł, a do gry potrzebne jest zaledwie trochę wolnej przestrzeni.

Frisbee na plaży- Do gry zaprosili mnie znajomi na jednym z wyjść. Nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia i choć potrzebowałem kilku minut, by przyswoić technikę rzutu, szybko polubiłem tę aktywność. Dziś praktycznie w każde wolne popołudnie czy weekend zabieram dysk do plecaka, bo do gry wystarczy zaledwie kilka-kilkanaście metrów wolnego miejsca. Na początku traktowaliśmy to jako zwykłe urozmaicenie czasu, ale dziś już często spoceni kończymy grę. To naprawdę potrafi nieźle "wkręcić" - mówi Karol, 24-latek z Gdańska.

Ultimate frisbee na plaży w StogachWspomnianych wolnych przestrzeni w Trójmieście nie brakuje. Przede wszystkim numerem jeden w okresie letnim do gry są plaże. Ludzie chętnie je wybierają nie tylko ze względu na dodatek do wypoczynku na piasku, ale także ze względu na większą efektowność. Niekiedy trzeba rzucić się, by złapać krążek, dlatego na plaży łatwiej wykonać taki ruch, niż np. na trawniku w parku.

Tych na szczęście również nie brakuje. W Gdańsku można udać się do parku ReaganaMapka. Wcale nie dalej znajdują się również: park im. Jana Pawła IIMapka czy park MilleniumMapka na Zaspie. Dużo wolnej przestrzeni znajdziecie także w lasach przy Jaśkowej DolinieMapka oraz Trójmiejskim Parku KrajobrazowymMapka. Idąc jeszcze dalej można wybrać się również do parku OruńskiegoMapka czy popularnych przy ul. Antoniego Madalińskiego okolic zbiornika wodnegoMapka.

Latające psy w KolibkachW Sopocie wystarczająco miejsca na grę będzie w parku północnymMapka przy plaży. Z kolei w Gdyni warto udać się choćby na polankę redłowskąMapka, w okolice promenady Królowej MarysienkiMapka, parku kolibkowskiegoMapka oraz w rejony lasów chylońskichMapka. Wspomniane miejsca są jedynie wybranymi przykładami.

Drużynowe frisbeeDo zwykłej wymiany "podań" wystarczą już dwie osoby. Natomiast w przypadku większej liczby chętnych, można zagrać już mecz dla dwóch drużyn, bo istnieje taka odmiana. W ultimate frisbee trzeba pokonywać kolejne strefy punktowe na boisku o wymiarach 100x37 metrów. Co ciekawe to gra z całkowitym brakiem fizycznego kontaktu, a gracze mogą jedynie przechwycić lecący dysk. Nie można z nim biegać, po otrzymaniu trzeba go podać dalej.

Takie mecze organizowane są we wtorki, czwartki i niedziele o godz. 17:30, na boisku w JelitkowieMapka. Do wspólnej gry zaprasza grupa Ultimatum. Udział jest bezpłatny.

Drużynowa sztuka rzucania frisbeeCi, którzy rzucali dyskiem, wiedzą, że początki są tylko na pozór łatwe. Z czasem przyswajamy jednak technikę, a także próbujemy nowych zagrań. Tych, których fascynują różne ewolucje z dyskiem z pewnością zainteresuje odmiana freestyle frisbee. Polega na wykonywaniu różnych trików przy pomocy dysku. Można go, podobnie jak piłką do koszykówki, kręcić na placu, przerzucać na różne sposoby za plecami, pod nogami, a następnie efektownie złapać. Gama takich rozwiązań jest naprawdę bardzo szeroka i w dużym stopniu uzależniona od umiejętności samego zawodnika.

Latające psy z frisbeeCo ciekawe, są też zawody frisbee z udziałem psów. Dog frisbee rozwija się w rozmaitych formach. Oprócz znanych pokazów w stylu wolnym Freestyle, są takie konkurencje jak: ThrowNGo - polegający na jak najszybszym aportowaniu przez psa lecącego dysku; Far Out - punktowane są jak najdalsze rzuty; Time Warp - celem jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez wykonanie trzech złapanych rzutów, Frizgility - połączeniu frisbee oraz agility, gdzie najważniejsza jest idealna komunikacja z psem.

Taką rywalizację będzie można oglądać w weekend 1-2 sierpnia w gdyńskich KolibkachMapka. Psy będą mierzyły się we wspomnianych kategoriach.

Jak bezpiecznie rozpocząć sport z psem?A jaką odmianę frisbee wy preferujecie i które miejsce w Trójmieście jest dla was najlepsze? Opiniami możecie dzielić się pod artykułem.

Opinie (41) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl