• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Miejscówki na majówkę dla aktywnych

ras.
30 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Jeśli tylko pogoda dopisze, w Trójmieście można bez problemu zorganizować sobie majówkę aktywną sportowo. Jeśli tylko pogoda dopisze, w Trójmieście można bez problemu zorganizować sobie majówkę aktywną sportowo.

Jak aktywnie spędzić majówkę? W Trójmieście czas na świeżym powietrzu można sobie zorganizować niezależnie od planowanych imprez. Zróżnicowanie terenu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie sprawia, że wybór jest naprawdę szeroki: od rekreacji w parku czy na plaży, przez skateparki, siłownie pod chmurką, po piesze i rowerowe wycieczki leśnymi szlakami. Sprawdźcie "miejscówki" sprzyjające majówce na sportowo.Gdzie na majówkę 2022? 10 najlepszych miejsc na majówkę w Polsce północnejGdzie najchętniej spędzasz aktywnie czas na świeżym powietrzu?

PlażeDla mieszkańców Trójmiasta to często najbardziej oczywisty wybór na spędzenie wolnego czasu. Niektórzy preferują mniej uczęszczane plaże, jak ta w Babich DołachMapka, ale spacer na molo w Brzeźnie,Mapka Sopocie czy Orłowie bądź po bulwarze NadmorskimMapka to dla wielu pozycja obowiązkowa.

Nie do pominięcia jest spacer brzegiem morza, ale plaże dają też inne możliwości: można zagrać w siatkówkę czy frisbee albo urozmaicić sobie trening biegowy. Tym bardziej, że z trójmiejskich plaż blisko na tereny zielone.

Wiosenne aktywności w parku i na plaży. Sprawdź zabawy dla dużych i małychSpacerowicze korzystają z pogody na plaży w BrzeźnieParki i polanyPark ReaganaMapka, park JelitkowskiMapka, park Jaśkowej DolinyMapka, Polanka RedłowskaMapka, park KilońskiMapka czy KolibkiMapka to kultowe miejsca rekreacji. Alejki i zielone tereny sprzyjają wszelkim aktywnościom: od spacerów, przez jogging, nordic walking i gry rekreacyjne jak boule (petanque), po jogę. W przerwie - o ile sprzyja pogoda - można po prostu rozsiąść się na kocyku.

Parki i skwery w Trójmieście - sprawdź lokalizacjeGrali we frisbee przy bulwarze w GdyniZbiorniki wodneSztuczne i naturalne zbiorniki wodne to coraz popularniejsze miejsca rekreacji. W zależności od podłoża służą nie tylko spacerowiczom, ale i biegaczom czy rolkarzom.

Zbiorniki retencyjne dobrym miejscem do bieganiaJeśli nie przekonuje was spędzanie czasu nad typowym zbiornikiem w środku miasta, warto odwiedzić takie miejsca jak Opływ MotławyMapka, gdzie na 11 hektarach powierzchni dostępne są rozległe tereny zielone oraz ścieżki spacerowe, a na szczytach bastionów z czasów napoleońskich znajdują się punkty widokowe.

Klimatyczne miejsca na spacer bez tłumów w TrójmieścieSzybka trasa rowerowa Lasami OliwskimiLasyW Trójmieście mamy wyjątkowe szczęście. Wiele dzielnic naszej aglomeracji jest otoczonych lasami. Możemy cieszyć się pięknym widokiem z okien, którego nierzadko zazdroszczą nam mieszkańcy innych regionów Polski. Trójmiejski Park Krajobrazowy to płuca Trójmiasta o łącznej powierzchni niemal 20 tys. ha. Park rozciąga się na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, ale zasięgiem obejmuje również Rumię oraz m.in. Wejherowo. Jego ścieżki są miejscem gościnnym zarówno dla biegaczy, spacerowiczów, rowerzystów oraz miłośników marszów na orientację.

Trójmiejskie szlaki turystyczne - sprawdź miejscaJeśli komuś marzy się natomiast aktywność "survivalowa", Lasy Państwowe wypracowały rozwiązanie polegające na wyznaczeniu pilotażowych obszarów, na których można "rozbić się" i spać w otoczeniu dzikiej natury. Od 1 maja będzie można zorganizować sobie nocleg w lesie bez obawy o naruszanie prawa. Na terenie Pomorza obszary takie zostają wyznaczone w Lasach Oliwsko-Darżlubskich oraz w Lasach Elbląsko-Żuławskich.

Nocleg w środku lasu możliwy już od majaSzlaki roweroweJeśli mieszkanie w Trójmieście nie zobowiązuje do jeżdżenia na rowerze, to co najmniej mocno do niego zachęca. Rozmaite trasy znajdą dla siebie zarówno mamy z dziećmi, "niedzielni" rowerzyści, jak i maniacy zakręceni na punkcie jazdy przełajowej. W zasięgu ręki mamy trasy wzdłuż wybrzeża, sieć dróg w centrach miast, a także dzikie ostępy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Szlaki rowerowe w Trójmieście - sprawdź miejscaZobacz, jak ćwiczyć na siłowniach pod chmurką.Siłownie pod chmurkąJeśli nawet nie zamierzasz ruszać się z dala od centrum miasta, nic nie szkodzi. W Trójmieście nie brakuje siłowni na świeżym powietrzu, które znajdują się w różnych dzielnicach. Możliwości, jakie dają te obiekty, jeśli chodzi o trening, są niemal nieograniczone. Wszystko zależy od inwencji. Z powodzeniem mogą na nich ćwiczyć zarówno ci, którzy są wysportowani i trenują regularnie, jak i seniorzy czy osoby, które z aktywnością są z reguły na bakier.

Siłownie pod chmurką - sprawdź lokalizacje i przykładowe ćwiczeniaSkateparkiW Trójmieście jest przynajmniej kilka skateparków. Do najbardziej popularnych należą te pod Ergo ArenąMapka czy na skwerze Sue RyderMapka. Miłośnicy wykonywania ewolucji na deskorolkach, hulajnogach czy rowerach BMX mają do wyboru także inne, nieco mniejsze "miejscówki".

Skateparki w Trójmieście. Dokąd na deskorolkę, hulajnogę czy BMX-a?Sobotni wieczór w skateparku pod Ergo Areną. Jeżdżą na deskorolce i hulajnodze

ras.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (12)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane