• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zaplanuj aktywny weekend w Trójmieście

ras.
6 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
Podczas weekendowych zajęć w Trójmieście będzie można wziąć udział m.in. w imprezach na orientację. Podczas weekendowych zajęć w Trójmieście będzie można wziąć udział m.in. w imprezach na orientację.

Zawody fitness, miejski bieg w Sopocie, imprezy na orientacje, dzień zumby, czy trening na sprężystych linach - to tylko kilka pozycji, które są do wyboru w najbliższy weekend na fanów aktywności w Trójmieście. Nie zabraknie cotygodniowych pozycji, które na stałe wpisały się w terminarz amatorów sportu - bezpłatnych biegów czy treningów na świeżym powietrzu.W ofercie Lejdis Studio przy ul. Unruga 176 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni pojawił się oryginalny rodzaj treningów - ćwiczenia na linach bungee. W sobotę o godz. 13:30 i 16:00 odbędą się dwa maratony, po dwie godziny każdy. Są jeszcze wolne miejsca.

Maraton Lejdis Bungee jest imprezą biletowaną (wpisowe 49,99 zł). Obowiązują na nią wcześniejsze zapisy. Szczegóły można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu: 536 229 242 lub pisząc na adres mailowy: unruga@lejdisstudio.com.

- Zapraszamy panie. Należy zabrać ze sobą dwie pary spodenek albo ewentualnie spodenki neoprenowe, które lepiej zabezpieczają przed ewentualnymi otarciami. Do tego koniecznie woda, ręcznik i dobry nastrój. Po maratonie, zgodnie z tworzącą się już tradycją, będzie możliwość zamówienia posiłku do studia i posiedzenia w babskim gronie. Jeśli nie będzie minimum osób na każdą z grup, zastrzegamy sobie możliwość rozegrania tylko jednego maratonu - mówi instruktorka Justyna.

Zobacz naszą relację z treningu w Lejdis Studio w GdyniPrzez cały weekend warto będzie wybrać się do AmberExpo zobacz na mapie Gdańska. W sobotę odbędą się tam IV Debiuty Fitness. Wystartują w nich osoby biorące udział w zawodach po raz pierwszy. Impreza potrwa od godz. 12:30 do 18. Natomiast w niedzielę od godz. 9 do 17 potrwają VI Mistrzostwa Polski Fit-Kids & Fitness Aerobic WFF. Wstęp wolny. Do Gdańska zjeżdżają się najlepsi zawodnicy z całej Polski. Podczas zawodów zostanie wyłoniona reprezentacja Polski, która pojedzie do Chorwacji, aby 12 maja 2018 reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy Fitness FIT-KIDS. Organizatorem imprezy oraz prezesem Federacji WFF Poland (World Fitness Federation) jest mistrzyni świata fitness - Aleksandra Kobielak - wraz z Akademią Fitness Sportowego.

W sobotę o godz. 9 rozpocznie się Alternatywna na Orientację - Sarna 2018. Impreza organizowana przez zespół Navigatoria rozgrywana będzie w okolicach Brodwina. Wpisowe w dniu imprezy w zależności od stopnia trudności wybranej trasy wynosi od 25 do 30 zł, taniej w wypadku trasy rodzinnej. Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Kolberga 15 zobacz na mapie Sopotu.

W niedzielę sopocki MOSiR zaprasza do biegania w imprezie pod hasłem Sopocka Wiosna na 5. Start na głównym dystansie zaplanowano na godz. 12, na placu Kuracyjnym zobacz na mapie Sopotu. Ci, którzy przegapili internetowe zapisy, będą mogli zgłosić się na miejscu, ale zapłacą wyższą stawkę 50 zł i 25 zł dla posiadaczy Karty Sopockiej. Uczestnicy w wieku 65 lat i starsi startują za darmo.

Tego samego dnia wystartuje pierwsza, wiosenna edycja cyklu Garmin MTB Series 2018. W Gdańsku amatorzy kolarstwa górskiego wezmą udział w pierwszym etapie tego popularnego wyścigu. Kolejne etapy odbędą się w Kolbudach i Sopocie. Sprawdzić się można na dwóch dystansach: 25-kilometrowej trasie Mini lub 50-kilometrowej Maxi. Cykl po kilku latach przerwy ponownie zagości w Gdańsku, gdzie fani MTB sprawdzą się na trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Drugi etap tegorocznego cyklu odbędzie się w sobotę 14 kwietnia w Kolbudach, a wielki finał edycji wiosennej zostanie rozegrany tydzień później w Sopocie.

Także w niedzielę, już po raz trzeci zostanie zorganizowany Gdyński Dzień Zumby. Impreza, która na stałe została wpisana do sportowego kalendarza Gdyni odbędzie się w hali przy ul. Olimpijskiej. Poprowadzą ją najlepsze instruktorki zumby w Trójmieście. Udział jest bezpłatny, ale przy rejestracji można charytatywnie wesprzeć Szymona. Start o godz. 12.

Od godz. 10:30 zapraszają organizatorzy niedzielnego Harpusia. Zabawa odbędzie się w parku Reagana. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby zmierzyć się z mapą w pięknych okolicznościach przyrody. Do wyboru będą cztery trasy o różnym stopniu trudności. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 10:30, a początek zmagań o godz. 11. Zgłoszenia internetowe przyjmowane do piątku, do godz. 23:59. Wpisowe wynosi: Do 3. roku życia - 1 zł, dzieci w wieku 3-12 lat - 5 zł, młodzież w wieku 12-20 lat - 10 zł, dorośli - 15 zł. W dniu imprezy wpisowe wzrośnie odpowiednio do 5, 10, 15 i 20 zł. Opłatę startową opłacimy na miejscu w biurze imprezy.

Tradycyjnie, jak co sobotę, biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Początek każdego z biegów o godz. 9.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu. W sobotę, o godz. 9:30 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin.

Co sobotę odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 km.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Do tego mamy także w każdą sobotę - pływalnia Osowa, godz. 8:20-9niedzielę - pływalnia Chełm, godz. 8:20-10 program Aktywuj się w ratownictwie wodnym. To cykl bezpłatnych zajęć doskonalących umiejętności pływackie z elementami ratownictwa. Program przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczestnicy podzieleni na grupy zaawansowania mają możliwość poprawienia techniki pływania, a także zapoznania się z podstawowymi elementami ratownictwa wodnego. Obowiązują zapisy wyłącznie przez formularz dostępny na stronie kapieliskagdansk.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalny wiek uczestników: 8 lat, wymagania: podstawowa umiejętność pływania. Przydatne informacje: zabierz ze sobą strój pływacki, czepek, okulary pływackie, ręcznik oraz klapki.

Także w sobotę, o godz. 9 można wybrać się na zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Przeznaczone są dla kobiet 35+. Zajęcia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Trening pozwala wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

Tego samego dnia o godz. 14 można wybrać się na sztuczne boisko treningowe Kompleksu Sportowego Grunwaldzka 244 zobacz na mapie Gdańska na trening Ultimate Frisbee. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy oraz wodę. Sprzęt potrzebny do realizacji programu zajęć zapewnia organizator.

Gdański Ośrodek Sportu oraz Run Beach Morning zapraszają na zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (6)

 • ogólnie - zapłać (1)

  • 8 4

  • Bieda umyslowa

   to kwestia nabyta, naucz sie czytac

   • 1 0

 • Zieeew

  Jak zwykle - nuda. Co tydzień w kółko to samo.

  • 2 6

 • A my w ten weekend pójdziemy na rowery z dziećmi . Rodzinnie i za darmo bez trenera personalnego i gdzieś daleko od miasta.

  • 9 0

 • No może bym i poszedł, ale działka sama się nie posprząta, przekopie i zasieje :)

  • 6 0

 • Wypoczynek

  Marzę o całodniowym wypoczynku, chociaż raz w tygodniu,ale niestety to tylko marzenia.Opiekuję się bardzo chorą i niepełnosprawną osobą przez 24 h/ dobę przez 7 dni w tygodniu.Moze moje marzenia się spełnią?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane