• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wkręceni w sport. Joga: ćwiczenia ciała i ducha

Iwona Guzowska
22 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
- Joga ma wspaniały wpływ na ciało i ducha, sprzyja zdrowiu i długowieczności - zapewnia Iwona Guzowska. - Joga ma wspaniały wpływ na ciało i ducha, sprzyja zdrowiu i długowieczności - zapewnia Iwona Guzowska.

- Pot lał się ze mnie, ale o dziwo - serce bardzo szybko zwolniło, a oddech się mocno uspokoił. Kiedy skończyliśmy zaniemówiłam z wrażenia. W jakiś magiczny sposób zniknęło zmęczenie i drżenie mięśni. Czułam się wypoczęta i lekka jak piórko - w ten sposób Iwona Guzowska zapoznała się z jogą, której zalety zachwala w 13. odcinku cyklu "Wkręceni w sport". Dwa tygodnie temu poznawaliście z nią tajniki jazdy konnej. Natomiast 5 kwietnia szykujcie się na rolki.





Jakie są twoje doświadczenia z jogą?

Po kilkumiesięcznej przerwie wznowiłam bardzo intensywne treningi, przygotowujące mnie do ostatniej w karierze walki w boksie zawodowym. Jakież było moje zdumienie, kiedy po pierwszym, bardzo wyczerpującym treningu na sali, trener kazał stanąć mi w dziwnej pozycji, która okazała się jeszcze dziwniejsza po tym, jak musiałam się zgiąć w pół, utrzymując plecy proste jak stół. Mięśnie nóg miałam napięte jak struna, ręce ułożone w prostokąt. Lewą dłonią trzymałam prawy łokieć, a prawą lewy, w dodatku na wysokości nosa, co również nie było specjalnie komfortowe. I w tej pozycji stałam 30 sekund, skupiając się na tym, żeby się nie przewrócić, chociaż głównym zadaniem miało być spokojne oddychanie w tej dziwnej pozie.



Kiedy mogłam wreszcie się rozluźnić, odetchnęłam z ulgą. Nie na długo jednak. Chwila przerwy i powtórzenie. Za drugim razem było mi już trochę łatwiej, oswajałam się z tym dziwnym ćwiczeniem. Po trzecim razie trener zarządził następną, całkiem nową dla mnie pozę. I podobnie jak w pierwszej trzy powtórzenia z krótkimi przerwami pomiędzy ćwiczeniami. Całość trwała około 15 minut, które wydawały się wiecznością. Pot lał się ze mnie, ale o dziwo - serce bardzo szybko zwolniło, a oddech się mocno uspokoił. Kiedy skończyliśmy, zaniemówiłam z wrażenia. Czułam się tak lekko, jak przed treningiem. W jakiś magiczny sposób zniknęło zmęczenie i drżenie mięśni.

- Jak się czujesz? - z szelmowskim uśmieszkiem zapytał trener.
- Nie wiem, co to było, ale czuję się wypoczęta i lekka jak piórko - odpowiedziałam zgodnie z prawdą. - Bardzo fajne te ćwiczenia - dodałam.
W odpowiedzi usłyszałam, że te fajne ćwiczenia to nic innego jak joga. I w taki właśnie sposób rozpoczęła się moja z nią znajomość. Po każdym kolejnym treningu wykonywałam kilka znanych mi już doskonale pozycji, dzięki czemu zrelaksowana, rozluźniona i wyciszona wracałam do domu. To było fantastyczne odkrycie i genialny sposób na skuteczną regenerację.



Bo joga ma wspaniały wpływ na ciało i ducha, sprzyja zdrowiu i długowieczności. Ćwiczenia jogi nie wyczerpują organizmu, a energetyzują go. W dużym skrócie można powiedzieć, że podczas wykonywania ćwiczeń jogi następuje zjawisko wewnętrznego masażu, poprzez który komórki naszego ciała oczyszczają się w samoistny sposób. Zyskuje skóra, mięśnie, stawy, układ krążenia oraz narządy wewnętrzne.

Joga to wspaniały sposób na pozbycie się stresu. Badania przeprowadzone przez naukowców potwierdziły, że podczas wykonywania tych ćwiczeń zwiększa się poziom jednego z bardzo ważnych neuroprzekaźników GABA (kwas gamma-aminomasłowy), a to powoduje wyciszenie pobudzonych neuronów. Niedobór tej substancji powoduje stany lękowe, depresję, zaburzenia psychiczne i neurologiczne. To robi wrażenie - prawda?

A kto z nas potrafi w dzisiejszym pędzie żyć bez stresu ręka w górę. Jednym z bardzo skutecznych i niezwykle korzystnych dla zdrowia i kondycji sposobów może być właśnie joga.
Czy jest to aktywność ruchowa dla każdego? Praktycznie tak, ale jak w każdym przypadku może się zdarzyć, że dolegliwości uniemożliwią jej uprawianie, np. zaawansowana osteoporoza czy uporczywe bóle kręgosłupa niewiadomego pochodzenia.

Niezwykle ważne jest to, gdzie i w jaki sposób rozpoczniecie swoją przygodę z jogą. Ja w każdym razie polecam sprawdzone miejsce, z doświadczonymi instruktorami. Zajęcia dla początkujących to zawsze dobry początek. Zapoznanie się z tym, na czym polegają ćwiczenia, ich nauka krok po kroku pod fachowym okiem to ogromny komfort i bezpieczeństwo. Będziemy mieli pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy. Poza tym, może się okazać, że jeden rodzaj jogi, np. łagodna vinyasa zupełnie komuś nie będzie odpowiadała, za to zakocha się w dynamicznej, złożonej ze stałych sekwencji ashtandze. Ale do tego potrzebny jest uważny i dobry instruktor.



W Trójmieście, poza ofertą zajęć z elementami jogi w dużych sieciowych klubach fitness, bez większego problemu znajdziemy miejsca, które powstały z miłości do jogi.

Pierwsza niech tym razem będzie Gdynia. I jedziemy do Centrum Joga i Pilates przy ul. Starowiejskiej 54/3 zobacz na mapie Gdyni . Zajęcia i dla początkujących i zaawansowanych, ciekawostką są zajęcia jogi dla mężczyzn.

Następne jest studio jogi "Mantra-Joga" ul. 10 lutego 11 zobacz na mapie Gdyni , zajęcia dla początkujących według informacji na stronie tylko w niedzielę od 10:30-12:00.

Studio "Moyayoga" ul. Świętojańska 38 zobacz na mapie Gdyni, prowadzone przez dwoje instruktorów oprócz zajęć stacjonarnych organizuje weekendowe, a nawet wyjazdowe warsztaty.

Zupełnie innym miejscem jest Akademia Yogi Renaty Koba przy ul. Władysława IV 43 zobacz na mapie Gdyni. Tu joga traktowana jest nie tylko jako forma ruchu, ale jako cała filozofia, mająca na celu wprowadzenie do życia duchowej harmonii. Idealne miejsce dla kogoś, kto chciałby sięgnąć trochę głębiej.

Czas na jogę w Sopocie. Studio Freedom Joga Sopot przy ul. Polnej 81 zobacz na mapie Sopotu prowadzi miłośniczka sportu i podróży.

Przy ul. 3 Maja 6a/1 zobacz na mapie Sopotu jest Zatoka Jogi, która w swojej ofercie ma nawet zajęcia dla mam z dziećmi. I to na tyle jeżeli chodzi o Sopot.



Za to w Gdańsku dzieje się, oj dzieje. Wymienię tylko kilka miejsc, bo na wszystkie zabrakłoby mi miejsca i czasu.

Na jogę zaprasza Centrum Jogi Gdańsk z ul. Krynickiej 7 zobacz na mapie Gdańska. Możecie wybrać się na jogę poranną albo weekendową dla wszystkich. Wszystkie poziomy zaawansowania.

Joga Park to popularne i uznane miejsce przy ul. Wajdeloty 12 zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia praktycznie z każdego rodzaju jogi, zróżnicowane poziomy zaawansowania , jest joga dla dzieci i jest joga dla ludzi 50+. Można wybrać zajęcia regularne albo kompleksowe kursy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Szkoła Jogi "MaKai" swoje zajęcia prowadzi w  Szkole Podstawowej nr 23 w Oliwie przy ul. Opackiej 7 zobacz na mapie Gdańska. Być może oprócz jogi spróbujecie medytacji, w którą wprowadzi was instruktorka?

Na Zaspie przy ul Pilotów 3 zobacz na mapie Gdańska szkoła "Joga na Zaspie". Instruktorka prowadząca swoją szkołę zadbała o wszystkie poziomy zaawansowania, więc każdy może się odnaleźć.

Na koniec Szkoła Yogi Zofii Netter, która znajduje się przy ul Zgoda II 1 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Ciekawa oferta, w której znaleźć można jogę dla biegaczy (coś dla mnie), dla kobiet, seniorów, nastolatków, dzieci. Oczywiście jest joga dla początkujących. Jest też joga personalna, czyli trening indywidualny dla tych, którzy nie lubią ćwiczeń w grupie.

Spróbujcie, jestem więcej niż pewna, że warto. Kto wie, może to właśnie joga stanie się waszym sposobem na życie?

WKRĘCONA W SPORT IWONA GUZOWSKA
Sport zdaje się mam po prostu we krwi. Sprawił, że sięgnęłam po marzenia, że stałam się tym, kim jestem dziś. Sport uratował mi życie i stał się na nie sposobem. Dzięki sportowi poznałam wspaniałych ludzi, którzy swoimi wyczynami wprawiają w zdumienie i zachwyt, stanowią wielką inspirację. Zwiedziłam też pół świata, odkrywając jego różnorodność, kultury i obyczaje panujące w jego najdalszych zakątkach.

Po zakończeniu zawodowej kariery nie wyobrażam sobie braku ruchu. Wciąż odkrywam nowe dyscypliny, próbuję ich po to, by przeżyć kolejną przygodę. Czerpię ze sportu czystą radość i tak potrzebną energię. Dzięki aktywności, która dziś nie ma nic wspólnego z wyczynowym sportem, cieszę się dobrym zdrowiem i kondycją, nieźle radzę sobie z gonitwą dnia codziennego, stresem i zmęczeniem. Od wielu lat dzielę się sportem z dzieciakami z domów dziecka, ośrodków wychowawczych, bo jest on jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, by uwierzyć w siebie, zmienić swoje życie na lepsze, wyszlifować charakter.

I pomyślałam, że może warto podzielić się tym wszystkim również z Wami, drodzy czytelnicy. Jeżeli mogę, to chcę Wam coś podpowiedzieć, doradzić i koniecznie zaprezentować wyjątkowe lub obiecujące postaci trójmiejskiego sportu. Chcę opowiedzieć o imprezach - tych dużych i tych malutkich. Ale również bardzo chcę posłuchać Was. Tego, czym dla Was jest sport i który najbardziej ukochaliście. Jak zmienił wasze nawyki, a może i życie. I jeżeli nawet zdarzy się tak, że ja nikogo nie zainspiruję, to może ktoś z Was zainspiruje mnie?

Dotychczas w cyklu:
 1. ZACZNIJ BIEGAĆ JESIENIĄ. SPRAWDŹ, KIEDY ZACZYNALI TĘ PRZYGODĘ INNI
 2. SPRÓBUJ POJECHAĆ ROWEREM DO PRACY.GDZIE SĄ NAJLEPSZE ŚCIEŻKI ROWEROWE W TRÓJMIEŚCIE, A KTÓRE MIEJSCA OMIJAĆ?
 3. ZANURZ SIĘ W WODZIE. NIE TYLKO PŁYWANIE DO WYBORU
 4. ODKRYJ W SOBIE NATURĘ WOJOWNIKA. WEJDŹ DO RINGU
 5. SZERMIERKA, CZYLI ELEGANCJA I TRENING CAŁEGO CIAŁA
 6. NORDIC WALKING PRAKTYCZNIE BEZ RYZYKA KONTUZJI
 7. MORSOWANIE, CZYLI TOTALNY ODLOT DLA ZDROWIA
 8. CROSSFIT, CZYLI MORDERCZA ZABAWA
 9. WSPINANIE PO LEKKĄ I WYRZEŹBIONĄ SYLWETKĘ
 10. POŚLIJ KOMPLEKSY DO DIABŁA. SPRÓBUJ POLE DANCE
 11. WAKACJE OD CODZIENNOŚCI Z TRIATHLONEM
 12. NA KOŃSKIM GRZBIECIE

Miejsca

Opinie (82) ponad 10 zablokowanych

 • Joga jest super (2)

  Poszedłem tam zmęczony po pracy, położyłem się na macie i obudziłem się pod koniec zajęć. 40 minut drzemki, piękna sprawa :)

  • 30 14

  • Polecam stomatologa

   po pracy,
   super działa na kręgosłup

   • 4 5

  • Od kiedy to pijaństwo jest pracą? :)

   • 1 2

 • I Love Yoga :)

  • 13 12

 • nic sie nie dzieje (2)

  miejsc do cwiczenia Jogi jest za mało i do teg ogodziny cwinczen sa do bani :(

  • 7 7

  • potrzebujesz 2x2 netry podłogi

   matę i żeby nie padało na głowę,
   czas dowolny

   • 3 3

  • Jak to godziny do bani? No przecież wszędzie jest joga popołudniami i wieczorami. O świcie ma być? ;)

   • 0 1

 • (13)

  Kobietom po 30tce już nic nie pomoże,zaczynają upodabniać się do faceta z wyglądu.Nie powinny już takie opalać się w miejscach publicznych tylko gdzieś w ukryciu na działce ,bo patrząc na nie i ich starzejące się ciała odechciewa się seksu na całe życie

  • 6 40

  • co ty bredzisz chłopie! (5)

   moja kochana żonka ma 34 lata, urodziła 3 dzieciaków i jest seksowna jak nigdy dotąd! Jak ktoś się dobrze odżywia i ma troche ruchu to naprawdę daleko zajdzie.

   • 11 3

   • (4)

    Krzysiek, bierzecie 500+?

    • 3 7

    • A Ty C2H5OH, czy coś innego? (2)

     • 5 1

     • on tylko CH3OH rozcieńczone z wodą święconą

      taki gieroj

      • 1 1

     • Tylko THC

      • 1 0

    • Nie bierzemy tylko dostajemy :)

     Tak jak miliony ludzi w Polsce.
     A o co chodzi?

     • 0 0

  • Van Damme się odezwał z bufetem z przodu.

   Popracuj nad sobą, innych zostaw w spokoju.

   • 10 2

  • No właśnie: patrząc na nie... (1)

   bo na nic więcej już nie możesz liczyć. Pewnie dlatego tak nienawidzisz kobiet.

   • 10 3

   • może ofiara księdza

    i traumę ma

    • 2 1

  • Kazik, a Ty kiedy będziesz świętował swoje 13-te urodziny, a potem 6? jakbyś nie był na lekcjach biologii i science - to naturalne, że czas leci do przodu, a nie do tyłu, i dotyczy to każdego;)

   • 4 3

  • LOL :))) A co nas to obchodzi, czy tobie sie odechciewa czy nie? Nota bene, nikt normalny sie nie opala.

   • 1 3

  • Jako dziewczyna / kobieta 20 paro-letnia. (1)

   Przekazuje Panu, Panie niezbyt kulturalny Kaziku (imię Kazik wskazuje na wiek mocno zaawansowany), że po 30 jakieś 90% mężczyzn też tylko brzydnie (10 % to Ci z urodą modela albo jakąś urzekającą fizjonomią) Na szczęście ludzie starzeją się jednak powoli. Ale nawet jeśli są strasznie brzydcy, wręcz odpychający to nikt nie powinien takim ludziom zabraniać cieszenia się plażowaniem. Ostatecznie mogę odwrócić głowę i patrzeć tylko na swojego przystojnego narzeczonego. Mając niestety z tyłu głowy, że i on któregoś dnia straci urodę, ale ja tak samo... i mam nadzieję, że wtedy nasze cechy poza-fizyczne nam wystarczą do szczęścia. A Panu współczuję bo tego typu opinię wygłaszają zwykle ludzie zgorzkniali i nieszczęśliwi, żeby ktoś poczuł się przez chwilę tak samo źle jak oni.

   • 5 4

   • Haha, małolato mało wiesz o życiu.

    Pamiętaj, że do 30tki masz już bardzo niedaleko i uwierz mi, przeżyjesz te 30 urodziny bardzo mocno. I na nieszczęście, kobiety po 30 starzeją się o wiele szybciej niż faceci po 40tce. Bolesne ale prawdziwe. Także bierz szybko tego narzeczonego póki jeszcze chce, bo potem będziesz szukała na siłę. Weźmiesz kogokolwiek wolnego, nawet z odzysku, bo zasady i wymagania pań po 30 mocno spadają.

    • 2 2

 • A świat dalej szuka... i nie może znaleźć. (8)

  Świat mówi nie ma Boga, ale za to oddaje się ćwiczeniom jogi i szuka jakiejś duchowości. Świat mówi, że post piątkowy jest bez sensu, a katuje sie różnymi dietami całe życie. Świat broni wielorybów, a zabija własne, nienarodzone dzieci.
  "Dziwny jest ten świat!"

  • 23 26

  • A psychokatol nawet w pozytywnym działaniu ludzi znajdzie powód, żeby skrytykować (4)

   "Głupi jest ten czesław"

   • 16 8

   • o tym właśnie mówię... (3)

    hehe - ta opinia tylko potwierdza to co napisałem wyżej. Napisałem i to nawet nie wprost, że się modlę do Boga i jestem już psychokatol. Ale jak ktoś uprawia jogę to jest oświeconym człowiekiem.
    Chociażby to pokazuje, że joga odciąga ludzi od Boga. Poczytajcie sobie świadectwa, obejrzyjcie filmik na YT: Joga - zagrożenie - świadectwo.
    Wiadomo, że na każdego zadziała inaczej i na innym poziomie, ale taki opis jak ten:
    "joga polega na przyjmowaniu energii z kosmosu..." powinno dać do myślenia.
    Joga leży na jednej półce z tarotem, wróżeniem, bioenergoterapią oraz innymi technikami medytacji czy ascezy. Bardzo niebezpieczne rzeczy...

    • 5 15

    • przewietrz mózg bo ci kadzidło blokuje rozum

     • 15 6

    • Niebezpieczne to kk jest i ich chora ideologia.mamona pycha i wladza

     • 4 4

    • czy nie uważasz, że odmawianie różańca też jest formą medytacji ???

     • 0 0

  • Joga = energia okultystyczna = powiedzenie Bogu "NIE"

   Joga, czyli zespół technik o pochodzeniu głównie indyjskim, zawiera w sobie ukrytą pokusę grzechu bałwochwalstwa. To, że uprawianie jogi prowadzić może do grzechów idolatrii: magicznego samoubóstwienia czy też ubóstwienia magii, znane jest od dawna przede wszystkim największym specjalistom na świecie.

   • 2 14

  • "Świat broni wielorybów, a zabija własne, nienarodzone dzieci"

   Bo wieloryby nie szkodzą Ziemi. Ludzie tak :)
   Gdyby to ode mnie zależało, na Ziemi nie byłoby ludzi :)

   • 1 0

  • Szyszka nie jest sosną.

   • 1 0

 • (2)

  joga jest dla dziwolągów

  • 11 30

  • tak samo jak oddychanie

   • 9 3

  • No to jestem dziwolągiem jak i kilkadziesią tysięcy Polaków

   • 0 0

 • (3)

  Praktykuję jogę od 3 lat. Już po kilku zajęciach zauważyłem, że stres, zmęczenie czy napięcie mięśni jest znikome. Giętkość ciała oraz kontrola nad oddechem sprawiła, że życie seksualne też jest lepsze. Zacząłem nawet żyć bez spiny i to co wcześniej mnie denerwowało teraz jest mi obojętne. Polecam to każdemu tym bardziej, że można ćwiczyć też samemu w warunkach domowych.
  Pozdrawiam najlepszą instruktorkę jaką spotkałem w Gdańsku - Ewa Napolska. Ty i puszczany przez Ciebie utwór Guy Sweens - Siddharta's Journey na zajęciach jogi - wymiatacie :D

  • 24 11

  • Taa, jasne. (1)

   • 2 3

   • Spróbuj, a później komentuj. Nie na odwrót.

    • 1 2

  • Ewa Napolska

   Potwierdzam - Ewa to najlepsza instruktorka, z pasją i ogromnym zaangażowaniem w prowadzone zajęcia. Dzięki niej pokochałam jogę - żyję na nowo :).

   • 3 1

 • a co z zagrożeniami duchowo psychicznymi (16)

  niesionymi przez ten rodzaj aktywności? co z otwieraniem się na moce nad którymi nie można zapanować?

  • 18 32

  • E tam, przesada. Mnóstwo osób uprawia jogę jak inni fitness, kulturystykę, jogging - bez zbędnej ideologii.

   • 18 4

  • ludzie sa prosci i nie chce im sie poczytac

   i z jednej strony piepsza o duchowosci a z drugies strony wcale w to nie wierza...

   • 2 4

  • Joga = energia okultystyczna = powiedzenie Bogu "NIE" (7)

   Znawcy tematu ostrzegają, że złe skutki uprawiania jogi przyjdą prędzej czy później. Na ogół na początku ćwiczenie jogi nie powoduje większych zmian w organizmie. Z czasem jednak w metabolizmie komórkowym i całej przemianie materii następują bardzo poważne zaburzenia. Zatracanie świadomości osobowej przyczynia się do niezwykle niebezpiecznych zmian w ciele, psychice i w życiu duchowym.

   • 3 17

   • debil (3)

    • 6 3

    • cie robil (2)

     • 2 3

     • i to wszystko na co cię stać czopku (1)

      katoliku z jadem na pysku

      • 2 2

      • To te twoje wyżej "debil"?

       • 0 0

   • Dawno nie czytałam niczego równie głupiego. Tacy z tych znawców 'znaFcy' jak z kociego ogona flet prosty. (1)

    Prymitywne zindoktrynowane baranki (nie)boże zaniepokojone, że ajajaj - jakież to straszne - nie wszyscy mają ochotę być rządzeni i dymani w imię bożka, wartego tyle samo co wszystkie inne mitologie przed nim. Wiarygodnego tak samo jak wszelkiej maści horoskopy, amulety i przesądy, czyli WCALE. Stek bzdur i tyle.

    Ps. Nawiasem mówiąc, znam wielu członków kk uprawiających jogę od lat. Są w znakomitej formie psychicznej i fizycznej.

    • 11 4

    • Jesteś w takim stanie

     że póki co odrzucisz to: piszesz, co napisałaś, bo nie znasz tego, o czym piszesz. Nie rozumiesz świata, myślisz, że śmierć stworzyła życie, że pożeranie żywcem tworzy miłość, że miłość to rodzaj przekrętu zmuszającego ludzi do rozmnażania, wiążącego przy dzieciach... Jesteś w strasznej pułapce - ale postaraj się mimo swojego(?) przekonania sięgnąć po Biblię i czytać.
     Życzę Ci wszystkiego najlepszego.

     • 1 0

   • Ja obstawiam raczej, że religia ma zły wpływ na psychikę

    ... i dlatego właśnie "nawiedzenia" przez demony dotykają właśnie osób wierzących. Zwróciliście na to uwagę?

    • 3 2

  • ale bzdury

   "otwieranie się na moce"?

   • 5 2

  • Z otwieraniem sie na moce nad którymi nie można zapanować...

   Polecam mniej pić. Kac morderca nie dopadnie i nie będzie zwidów i pijackich tripów.

   • 4 0

  • (1)

   Prawda - Egzorcyści ostrzegają!!!

   • 2 2

   • Kto wierzy w egzorcyzmy, powinien wrócić do podstawówki.

    • 1 2

  • (1)

   Zagrożenie duchowe jest, potwierdzam ;) Mózg staje się jaśniejszy i nagle dociera dla ciebie, że kościół katolicki z jego bizantyjskim rozpasaniem, niemoralnymi pasterzami i finansowaniem kostki bauma przed plebanią ma się do Boga jak pięść do nosa :)))

   • 1 0

   • Mylisz pojęcia, mylisz kwestie

    • 0 2

 • (2)

  Joga jest wspaniała! Ale w Trójmieście niestety jest mało miejsc, gdzie można ją praktykować. Również kluby fitness decydują się na max. 2 godziny jogi w tygodniu i to jeszcze w mało praktycznych godzinach. No i niestety, ale joga jest droga. Zajęcia z jogi kosztują dwa razy więcej niż normalne zajęcia fitness. Nie wiem czy polskie szkoły jogi chcą przez to osiągnąć rangę ekskluzywności?

  • 7 5

  • W Gdyni jest joga za darmo w GCS, bardzo fajna, we wtorki o 18.00.

   • 0 1

  • Joga - cena

   20 zł za 1,5 godz. jogi jest drogo?
   Wynajem sali, podatki ...

   jeśli wejście kosztuje 20 zł. z tego 23% to podatek Vat. podatek dochodowy... ile zostaje...
   jeśli na sali ćwiczy 5 osób, to zaledwie wystarcza na koszty wynajmu sali

   Jeśli joga jest ekskluzywna, to dlatego, że prowadzona z miłości przez pasjonatów... nie dla zarobku :)

   • 0 0

 • (1)

  Joga jest cudowna! Polecam Dianę z krynickiej. Cudowne, relaksujące zajęcia :)

  • 6 10

  • potwierdzam

   Zajęcia z Dianą są super.

   • 3 2

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Majóweczka - nocowanka dla dzieci

170 zł
warsztaty, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Czerwony Rytuał Szeherezady

179 zł
zajęcia rekreacyjne

Bachata w Olivia Garden | Zajęcia tańca latynoskiego

30 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane