wiadomości

stat

Rusz się! Marcin Kotłowski pokazuje, jak biegać z przeszkodami

Marcin Kotłowski w środy i w niedziele prowadzi bezpłatne treningi na terenie Adventure Park Kolibki. Zajęcia przygotowują do obecnie niezwykle popularnych biegów przeszkodowych. - Nie jestem trenerem, ale sam wziąłem udział w kilkudziesięciu takich imprezach i chętnie dzielę się doświadczeniem - mówi kolejny z bohaterów naszego cyklu "Rusz się!". Poprzednio pisaliśmy o Jacku Czeczocie i Adamie Zagórskim, a za dwa tygodnie przedstawimy Katarzynę Wojterę, która prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży.Urodzony i wychowany w Gdyni Marcin Kotłowski przez większość życia w ogóle nie interesował się czynnym uprawianiem sportu. Absolwent kierunku matematycznego na Politechnice Gdańskiej dopiero po studiach, w wieku 25 lat po raz pierwszy poszedł na ściankę wspinaczkową.

- Spodobało mi się i wsiąkłem na kolejne 10 lat. Spędzałem mnóstwo czasu na ściankach, ale później nie udawało mi się tego robić regularnie. Zacząłem szukać innych rozwiązań, więc spróbowałem coraz popularniejszych biegów z przeszkodami: Runmageddonu, Biegu Morskiego Komandosa i innych. Zakochałem się w tej aktywności i do dziś mam na koncie starty w około pięćdziesięciu takich imprezach - opowiada 37-latek.

Tutaj więcej informacji o grupie BigYellowFoot Adventure TeamKotłowski należy do dobrze znanej w trójmiejskim środowisku biegaczy grupy BigYellowFoot Adventure TEAM. W ramach organizowanej przez nią bezpłatnych treningów, w każdą niedzielę o godz. 15 prowadzi godzinne zajęcia OCR Path, czyli trening biegów przeszkodowych na terenie Adventure Park Kolibki. Identyczne zajęcia z własnej inicjatywy prowadzi także w środy o godz. 17.

- To treningi przygotowawcze do tego typu imprez. Nie jestem trenerem, ale chętnie dzielę się doświadczeniem. Zajęcia stanowią znakomitą okazję, aby przygotować się do pierwszego startu, w którymś z biegów lub po prostu bez ciśnienia podszlifować swoje umiejętności w pokonywaniu przeszkód. Tych w Kolibkach nie brakuje: równoważnie, ścianki czy sieci są tu zamontowane na stałe. Biegamy też z obciążającymi workami - mówi Marcin.
Choć pokonywanie przeszkód to główny cel treningów, zajęcia prowadzone przez Kotłowskiego w pewnej części opierają się także na bieganiu po wzniesieniach.

- Zdarza się, że ktoś odpada na pierwszej górce. Zajęcia są dla wszystkich chętnych, ale szczerze mówiąc, polecam je tym, którzy potrafią dowolną prędkością przebiec 10 kilometrów. Na treningi w zależności od pory roku przychodzi od kilku do nawet dwudziestu osób w różnym wieku. Generalnie to ludzie mający od 20 do 40 lat, ale trenuje z nami na przykład 14-latka, która przychodzi z ojcem. Wszystko jest kwestią chęci i podstawowej sprawności - mówi członek BigYellowFoot Adventure Team.
Zajęcia prowadzone przez Marcina można wykorzystać nie tylko do podnoszenia umiejętności przed startem w zawodach. Gdynianin zapewnia, że pokonywanie przeszkód w terenie to świetny trening ogólnorozwojowy.

- Nie skupiamy się na konkretnych partiach mięśniowych, ćwiczymy je wszystkie. Zdarza się, że jedna tylko przeszkoda angażuje do ruchu całe nasze ciało. Zajęcia potrafią dać w kość, ale zawsze jest przyjemnie. W dużej mierze robimy to dla zabawy, więc na treningach jest wesoło - kończy Kotłowski.
W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl