Rusz się! Zajęcia nordic walkig z Magdaleną Szelezińską

Zajęcia nordic walking z Magdaleną Szelezińską trwają około 1,5 godziny.
Zajęcia nordic walking z Magdaleną Szelezińską trwają około 1,5 godziny. fot. archiwum prywatne

Zajęcia nordic walking prowadzone przez Magdalenę Szelezińską odbywają się w każdą środę o godz. 18:30 na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Co ciekawe, nasza bohaterka to prekursorka tej dziedziny w Polsce. W 2009 roku jako pierwsza w naszym kraju wprowadziła te ćwiczenia w życie. Poprzednio pisaliśmy o Łukaszu Marszałkowskim i zajęciach dla seniora, za dwa tygodnie zaprezentujemy Martynę Rakoczy i treningi sprinterskie.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluMagdalena Szelezińska to pierwsza osoba w Polsce, która wprowadziła zajęcia nordic walking w życie. Miało to miejsce w 2009 roku. Od tego czasu sympatycy tejże dyscypliny co środę o godz. 18:30 spotykają się na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Wędrówki trwają około 1,5 godziny i przeznaczone są dosłownie dla każdego. Są w pełni darmowe i nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

- Jeszcze na początku, gdy dyscyplina dopiero zyskiwała popularność, rzadko kto miał kijki, dlatego mieliśmy wypożyczalnię. Zaczynaliśmy od podstaw, mało kto wiedział, czym jest nordic walking. Dziś niezbędny sprzęt można kupić właściwie w każdym specjalistycznym sklepie - mówi nam Magdalena Szelezińska, prowadząca zajęcia.
Na zajęciach nie ma żadnych limitów, jeśli chodzi o liczbę zainteresowanych. Obecnie prowadzone są dwie grupy: podstawowa i zaawansowana. Ta pierwsza przeznaczona jest dla osób początkujących, gdzie pokonuje się trasę około 5 km. Zaawansowana natomiast stworzona została z myślą o doświadczonych, dlatego w czasie 1,5 godz. można pokonać dystans nawet 7-8 km.

Magdalena Szelezińska
Magdalena Szelezińska
- W przeszłości zdarzały się sytuacje, kiedy na zajęciach pod swoją opieką miałam 123 osoby, zatem widać, jakim zainteresowaniem cieszy się chodzenie z kijkami. Z tego też powodu postanowiłam podzielić grupy na zaawansowaną i tę, do której dołączyć może każdy, kto chce zacząć - dodaje.
- Myślę, że bańka fitnessowa w Polsce została już napompowana. 10 lat temu nie było tylu ciekawych miejsc i rzeczy do robienia, więc nordic walking było ogromną alternatywą dla swobodnego, aktywnego spędzenia czasu, dającego mnóstwo zdrowia. Obecnie na zajęcia przychodzi mniej osób, ale to jest spowodowane faktem, że podobnych zajęć w samym Trójmieście jest całe multum - tłumaczy instruktorka.
Nasza bohaterka była bardzo zaangażowana w rozwój nordic walking w Gdyni. Wraz z miastem organizowała liczne grand prix, gdy w innych miastach Polski dopiero zaczynały pojawiać się podobne zajęcia. Wszystko zaczęło się od determinacji, ale również samozaparcia w dążeniu do celu.

- Wszystko zaczęło się podczas studiowania. Wraz z koleżanką zaczęłyśmy chodzić przy użyciu kijków narciarskich. Następnym krokiem było poszukiwanie jakichkolwiek informacji na temat tego, czy można zdobyć dokumenty niezbędne do bycia instruktorem i jeszcze lepszego poznania tej dyscypliny. Udało znaleźć się jedyny kurs w Polsce, więc od razu skorzystałyśmy. Po tygodniu od zdania egzaminu otrzymałam pierwszą dotację od Miasta Gdynia i rozpoczęły się zajęcia dla seniorów - tłumaczy Magdalena Szelezińska.
Jeszcze kilka lat temu średnia wieku uczestników na ćwiczeniach w Gdyni wynosiła 50-65 lat. Z każdym rokiem ta tendencja zmienia się i obecnie najwięcej chętnych jest w wieku 35-50 lat.

- Chcemy, by na zajęciach każdy czuł się swobodnie, dlatego nigdy nie używamy zwrotów "pani", bo nie ma na to czasu, wolimy mówić do siebie po imieniu. Warto pamiętać również, że nigdy nie ma złej pogody, tylko trzeba odpowiednio dobrać nasz strój, ale najważniejsze jest to, że te zajęcia są dla każdego. Bardzo serdecznie zapraszam - kończy.
W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE

Opinie (9) 3 zablokowane

 • w którym miejscu jest zbiórka przed rozpoczęciem zajęć?

  • 7 1

 • A Gdańsk kiedy będzie miał taką inicjatywe

  • 5 1

 • Najpierw (1)

  Niech nauczą się dobrze machać tymi kijkami bo jak widzę większość jak się poci maszerując ciągnąć je za sobą to padam że smiechu

  • 4 9

  • Miszczem nordic walking to Ty nie jesteś. Popatrz na you tube na przykład, jak mistrzowie tej aktywności "ciągną" kijki za sobą.

   • 6 1

 • środowy nordic walking

  Najpierw to lepiej samemu spróbować chodzić z kijkami, zamiast padać ze śmiechu. Zbiórka w środy przy kawiarni Contrast. .Polecam wszystkim zajęcia z super trenerką Magdaleną.

  • 3 2

 • Bym spróbował

  Szkoda że w gdynii ,bym spróbował choć nie ma kijków

  • 3 1

 • Narty pogubili...

  • 3 3

 • Kije (1)

  Kije ale nie w takim stadzie , najlepiej chodzi się samemu bez przemądrzałych dziadów i bab .

  • 0 2

  • Twój wybór

   Słuchawki duże (żeby z daleka było widać), głowa opuszczona (żeby przypadkiem nie nawiązać kontaktu wzrokowego) i do przodu!!! "Sam że sobą na sam". Można i tak. Przecież jesteś mądrzejszy od innych przemądrzałych dziadów i bab.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Oddech i medytacja
Oddech i medytacja
zajęcia rekreacyjne
sty 19
środa, g. 19:00
Gdańsk, Helse Medica Sp. z o.o
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sty 20
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Gdynia Redłowo

Forum