wiadomości

Rusz się! Magdalena Szczepańska i Inkubator Biegania w Ergo Arenie

Najnowszy artukuł na ten temat

Rusz się! Pierwszy taniec weselny i użytkowy również online

Wielokrotna mistrzyni Polski w wieloboju lekkoatletycznym Magdalena Szczepańska zaprasza na treningi Inkubator Biegania w Ergo Arenie. Co sobotę o godz. 9 prowadzi bezpłatne zajęcia, które mają nauczyć, jak biegać zdrowo i robić postępy z uwzględnieniem pracy nad całym ciałem. To kolejna bohaterka cyklu Rusz się! Poprzednio pisaliśmy o  Dawidzie Susickim i treningach street workout. 27 lutego zaprezentujemy Magdalenę Michiej-Tołstyko i zajęcia pilates.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluInkubator Biegania w Ergo Arenie, to zajęcia w ramach cyklu bezpłatnych imprez społecznych dla mieszkańców prowadzonych z inicjatywy Ergo Areny. Jednocześnie przynależą do miejskiego projektu "Aktywuj się w Gdańsku" i obejmują cotygodniowe treningi na świeżym powietrzu dla amatorów i miłośników biegania o zróżnicowanym poziome zaawansowania. Celem zajęć jest edukacja oraz przekazywanie merytorycznej wiedzy jego uczestnikom z zakresu metodyki biegania, właściwej diety i profilaktyki urazów.

W każdą sobotę o godz. 9 uczestnicy zbierają się przy wejściu głównym (A1). Treningi prowadzi Magdalena Szczepańska. Pochodząca z Zielonej Góry trenerka lekkiej atletyki i przygotowania motorycznego od prawie 20 lat mieszka w Gdańsku, gdzie jako zawodniczka AZS AWF uprawiała wielobój.

Na koncie ma m.in. drugie miejsce w Pucharze Europy w siedmioboju indywidualnie i drużynowo (2004 rok), 6. miejsce w halowych mistrzostwach Europy (2002), cztery tytuły mistrzyni Polski w siedmioboju i trzy tytuły halowej mistrzyni kraju w pięcioboju. Po zakończeniu kariery zajęła się pracą trenerską - prowadzi nie tylko zajęcia lekkoatletyczne, ale ogólnorozwojowe, biegowe i z aqua aerobiku.

- Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, dla małych i dużych. Dla każdego znajdziemy równowagę. Bieganie to najtańszy sport, w którym nic nas nie ogranicza. Nie potrzebujemy karnetów, nie zważamy na ograniczenia godzin, czy jakiś obiekt jest otwarty czy nie. Nasze treningi biegowe łączymy z zajęciami w sali, bo kluczem jest to, aby nauczyć biegaczy amatorów, że aby robić postępy, muszą wzmocnić cały układ ciała - wyjaśnia trener Szczepańska.

Inkubator Biegania w Ergo Arenie - bieżące informacje- Dysproporcje często są ogromne, zwłaszcza że wielu ludzi decyduje się na bieganie po długiej przerwie bez aktywności fizycznej. Dlatego pracujemy na różnych płaszczyznach: biegamy w interwale, robimy skipy, uczymy się pracy rąk i prawidłowego oddychania, a do tego korzystamy z sali, gdzie wzmacniamy ręce, nogi i inne partie ciała - dodaje była lekkoatletka.
Zazwyczaj treningi trwają ponad godzinę do 90 minut, a grupa średnio liczy kilkanaście osób. W trakcie zajęć pokonują one dystans od 5 do 8 km, nie tylko wokół Ergo Areny, ale i wykorzystując pobliskie, miękkie ścieżki czy schody. Uczestnicy, którzy regularnie pojawiają się na treningach, mogą liczyć na indywidualne rozpiski, które pomogą im czynić postępy w tygodniu.

- Cel zajęć to nauczyć się biegać tak, aby to bieganie było zdrowe. Poza tym w grupie raźniej - zachęca Szczepańska.
Prowadzone przez nią zajęcia to nie wszystko. Inkubator Biegania w Ergo Arenie to także cykl wykładów prowadzonych przez trenera przygotowania fizycznego Mariusza Golińskiego. Odbywają się one w drugi lub trzeci czwartek miesiąca o godz. 19 w sali wykładowej (C1) i trwają 90 minut. Ponadto stali uczestnicy grupy mają możliwość skorzystania z usług fizjoterapeutycznych i diagnostycznych oferowanych przez Rehasport Clinic.

W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE

Opinie (21)

 • A bieganie dla siebie?

  To już nie da się biegać bez wydarzenia na Fejsie? Chodzi mi o zwykle bieganie, takie rodem sprzed 10 ciu lat, czyli- telefon zostaje w domu, rozgrzewka, bieganie a na koniec powrót do domu. Takie bieganie bez niedzielnego lansu na bycie fit. Bez aplikacji i pozowania do zdjęć. No tak, ale wtedy broda się nie zapuszcza a boki nie golą się u barbera:)

  • 28 24

 • no i po co ten Twój cały hejterski komentarz?? Myślisz, że Ci ludzie nie biegają dla siebie?? Dodatkowo jeszcze się spotykają i miło spędzają czas, już nie wspomnę że są pod opieką profesjonalnego sportowca. Rób co lubisz i daj innym żyć jak oni chcą.

  • 24 7

 • Tak bardzo robią to dla siebie

  Że biegają po ścieżkach rowerowych mając gdzieś innych uczestników ruchu. Jak już się spotykają to od razu w formie maratonu który pół miasta paraliżuje. No ale lajki muszą się zgadzać - typowe próżniactwo XXI wieku i podążanie jak małpa ślepo za modą. Prawdziwi sportowcy trenują w ciszy i spokoju, w pocie czoła i bez głupich gadek motywacyjnych. Tacy "biegacze" to potem w swoim korpo muszą wjechać windą, bo 4. Piętro to ekstremalna wysokość :)

  • 9 16

 • nie "hejterski", tylko krytyczny. To, że komuś się coś nie podoba już jest "hejterem"? Poprawność polityczna niektórym naprawdę szkodzi. Trzeba nabrać trochę dystansu do siebie i otoczenia!

  • 8 12

 • No i bardzo dobrze

  Bieganie jest dość podstępne. Jak na początku nie ogarniesz i przesadzisz to z czasem odbija się to na kolanach, stawach skokowych itd Dobrze, że można sobie za darmo przyjść i posłuchać mądrzejszego w tym temacie.

  • 15 1

 • bla, bla, bla.
  Ojej, bo kilka minut postoisz w koreczku, w sobotę. Nie zdążysz do sklepu.
  Bo na pewno tylko pracownicy korporacji tam biegają. W biurowcach są nie tylko korporacje geniuszu.
  Poza tym mają opiekę profesjonalnego sportowca, więc jest bezpieczniej.

  • 8 5

 • krytyczny, obrazujący jedyny słuszny, nierefermowalny pogląd na takie spędzanie czasu.

  • 4 3

 • Jedno nie wyklucza drugiego

  Można biegać dla siebie jak to nazwałeś heheszku, a dodatkowo iść pobiegać na wspólne zajęcia, dodatkowo można iść na bieganie z telefonem, potem bez telefonu i bez butów. Ty wybierz swoje bieganie i uskuteczniaj. Skąd Tobie przyszło do głowy, że już nie można bez telefonu, czy robienia zdjęć w trakcie?

  • 9 1

 • masz trening u specjalsity za frajer z mozliwoscia korzystania z sali w ergo i narzekasz?

  Jezu Chryste, idz marudzic gdzie indziej

  • 6 3

 • ble ble ble

  Tak, bo tylko do sklepu się jeździ w niedziele, geniuszu. Zresztą sam sobie strzeliłeś w kolanko - jak bardzo trzeba mieć w poważaniu innych, żeby z pełną świadomością korkować miasto. Macie pod dostatkiem terenów leśnych w Trójmieście, gdzie bieganie w takich warunkach byłoby korzystniejsze dla wszystkich, także dla zdrowia samych biegających. No ale pewnie byście się pogubili na tych wszystkich ścieżkach, bo bez google maps w ajfonie nie da się przecież funkcjonować. No niestety, jesteśmy w dużym mieście, a nie w jakichś Bartoszycach czy Lidzbarku :) Czas się wreszcie nauczyć funkcjonowania w prawdziwej cywilizacji, a nie tylko na tych ruskich obrzeżach :)

  • 2 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl